Más, fejlett országok bevált stratégiáit kölcsönöznék a hazai albérletpiac egyre komolyabb problémáinak megoldására.
Talán senkit nem lep meg, hogy a korszerű, alacsony energiafelhasználású lakások magasabb áron adhatók bérbe.
Sokak számára jelenthet megoldást a „rezsivédett lakás”, ezáltal az ilyen jellegű hirdetések jóval népszerűbbek a többinél.
Egyre költségesebb albérletben lakni, ismét növekedtek az árak, ami sokak számára aggasztó lehet.
A kormány döntése nyomán jelentősen növekedik a lakosság rezsiköltsége, ez pedig az albérletpiacra is komoly hatással lesz.
Míg a jól felszerelt belvárosi lakások szinte eltűntek a piacról, a bérlők között erősödött a verseny, akár 163 000 forintot is kifizetnek egy kiadó lakásért.
Tovább és tovább növekednek az albérletárak, ami egyre több ember számára jelenthet problémát.
A több mint 16 ezer hirdetés adatai alapján létrehozott KSH-ingatlan.com lakbérindexe szerint havi szinten lassult, éves összehasonlításban azonban gyorsult az albérleti díjak emelkedése szeptemberben.
Idei csúcsot döntött a forgalom a budapesti albérletpiacon augusztusban, a kínálat bővülése miatt ugyanakkor az átlagos bérleti díjak a júliusi 150 ezres csúcsról 147 ezerre mérséklődtek.
A legfrissebb elemzések arra utalnak, hogy emelkedtek az albérleti díjak az országban, és azt is megtudhattuk, a januári mélyponthoz képest mekkora a növekedés.
A koronavírus-járvány hatására kisebb-nagyobb mértékben csökkentek a bérleti díjak, a sorban pedig Budapest is benne van.