Tanulmány: megfelelő immunválaszt alakítanak ki a meggyógyult COVID-19 betegek
A kaliforniai La Jolla Immunológiai Intézet kutatói jó hírekkel szolgálnak a betegségből kigyógyult koronavírus-fertőzöttek részére: az COVID-19 elleni harc vívása közben a szervezet megfelelő immunválaszt tud kialakítani.
Alessandro Sette, a tanulmány írója megjegyezte, ha nem tapasztaltak volna kellően meggyőző immunválaszt, akkor sokkal inkább aggódnának, de „rendkívül hatékony T-sejt választ fedeztek fel a koronavírus tüskefehérjéje ellen”, ami a védőoltásokon kísérletező orvosok számára kifejezetten jó hír lehet.
A tanulmány során 20 embert figyeltek meg, akik kigyógyultak a SARS-CoV-2 vírusból, és potenciálisan létfontosságú felfedezésekre tettek így szert a szervezet reakciójáról, valamint az immunitás felépítéséről, amire a kutatóknak szüksége lehet a megfelelő vakcina előállításához.
Mind a 20 korábbi beteg, akit tanulmányozás alá vontak, egészséges T-sejttel rendelkezett, ami kulcsszerepet játszik az immunrendszerben, mivel ez segít a szervezetnek antitesteket termelni, amik segítségével pedig le lehet győzni a vírust.
Szinte konszenzusos vélekedés a tudományos világban, hogy a tüskefehérjéknek köszönhetően tudja ilyen hatékonyan megtámadni az emberi sejteket a koronavírus. A vakcinák fejlesztőcsapatai közül többen ennek a tüskefehérjének a kiiktatását célozták meg, amivel hatástalanítani lehetne a kórokozót.
Egy másik tanulmány szerint sokkal több szervünket támadja meg a vírus, mint gondolnánk: