391,88 Ft
458,20 Ft
62,420 $

Szoboszlai két gólpasszával nyert a Liverpool a Nottingham Forest ellen

Szoboszlai Dominik két gólpasszal járult hozzá a Liverpool győzelméhez a Premier League-ben a Nottingham Forest ellen.

Fotó: EPA/PETER POWELL

Nem sokkal a Liverpool mérkőzése előtt érkezett a döbbenetes hír, miszerint elrabolták Luis Díaz szüleit. A rendőrség azonnal megkezdte a túszmentő akciót, hogy kiszabadítsák a Liverpool sztárjának édesanyját és édesapját Kolumbiában.

Érhető okok miatt Díaz nem volt a keret tagja a Nottingham Forest ellen vasárnap, helyette rögtön Kolumbiába repült. Még a mérkőzés ideje alatt futott be az újabb hír, hogy Díaz édesanyja után az édesapját is kiszabadították. Soron kívül Késes támadás történt a bőnyi általános iskolában, egy fiatal lány szúrt

A Liverpool nyomás alatt játszott, mert a Tottenham és az Arsenal is hozta a kötelezőt. A „Ágyúsok” ráadásul 5 gólt rúgtak, de sokat nem kellett várnunk arra, hogy Klopp csapata eldöntse a kérdést az Anfielden.

Jota vágta be az első találatot a 31. percben, majd 4 perccel ezután már Nunez örülhetett. Magyar szempontból is fontos volt a gól, mert Szoboszlai adta a gólpasszt, ami az első számára a Premier League-ben, és közel járt ahhoz, hogy gólt lőjön, nagyot kellett védenie a kapusnak az első félidőben.

A második félidő sem volt eseménytelen, és a szurkolók nem maradtak újabb gól nélkül. Salah ezúttal is eredményes volt, remek formában van a világsztár támadó, akit Szoboszlai szolgált ki, így a magyar középpályás a két gólpasszával egyértelműen a meccs embere. A hosszabbításban ugyan Gakpo is gólt szerzett, a VAR-os elemzés után visszavonták a találatot, így maradt a 3-0.

A Liverpool ezzel a győzelmével tartja a lépést, és már 23 pontosak a 24 pontos Arsenal mögött, míg az éllovas Tottenham, akik az „Ágyúsokhoz” hasonlóan veretlenek, 26 pontot gyűjtöttek eddig.

Egy év alatt megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma

Kutatók mutattak rá egy riasztó tendenciára: globálisan megfigyelhető volt, hogy egy év leforgása alatt szinte megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma.