Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A legtöbb magyarnak nem tetszik, hogy az EU inkább Ukrajnának adna pénzt

Mindezt teszi úgy az Európai Unió, hogy közben Magyarország és Lengyelország számára nem adják oda az egyébként ezen országoknak járó pénzeket. 

...svg content...Fotó: Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke felszólal az ENSZ 27. nemzetközi éghajlatváltozási konferenciáján (COP27) az egyiptomi Sarm-es-Sejkben 2022. november 8-án. A november 18-ig tartó klímakonferencián mintegy 200 ország küldöttsége vesz rész. MTI/AP/Peter Dejong
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Az Európai Unió vezetése hónapok óta szorgalmazza, hogy Ukrajna újjáépítése európai pénzügyi forrásokból, az európai adófizetők pénzéből valósuljon meg, legújabban még azt is felvetették, hogy erre akár hitelt is felvennének. 

A legújabb hitel kapcsán Magyarország jelezte, hogy ezt semmiképp nem hajlandók támogatni, arról nem is beszélve, hogy a koronavírus kapcsány már az EU vett fel hitelt a helyreállításra, de az ebből járó részt sem Magyarország, sem Lengyelország nem kapta meg.  Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

A Századvég legújabb felméréséből kiderül, hogy a közvélemény aggályosnak ítéli, hogy a brüsszeli vezetés egy európai uniós tagsággal nem rendelkező országnak nyújtson jelentős pénzügyi segítséget, miközben Lengyelországtól és hazánktól – melyek az Európai Unió tagállamai – visszatartja az őket megillető forrásokat. 

A magyarok 72 százaléka tarja igazságtalannak, hogy az Európai Unió a Lengyelországnak és Magyarországnak járó uniós forrásokat egy nem uniós ország számára fizeti ki.

A kutatás azt is megmutatta, hogy a jelenlegi helyzetben 10-ből 8 magyar, azaz 80 százalék Magyarország gazdaságát tartja elsődlegesnek, ezzel szemben a megkérdezettek 16 százaléka Ukrajna pénzügyi megsegítését tekinti sürgetőbb feladatnak.

A magyarok igénye hazánk gazdasági stabilitásának megőrzésére elválaszthatatlan attól a ténytől, hogy a brüsszeli büntetőintézkedések által gerjesztett szankciós infláció a mindennapokban érezhető terhet jelent a lakosságnak, így a magyar emberek számára nem elfogadható, hogy Brüsszel döntései következtében további anyagi áldozatokat vállaljanak – jegyezte meg a Századvég.