Súlyos károk keletkezhettek a Nemzetközi Űrállomáson
Az ISS-en tartózkodó orosz legénység hamarosan megkezdheti az elemek ellenőrzését, ezáltal kiderülhet, valójában milyen negatív hatással volt a Nauka modul múlt heti csatlakozása során történt incidens az űrállomásra.
Az előzetes jelek szerint sem az űrhajósok, sem a fedélzeten található eszközök és szerkezetek sem sérültek meg a baleset során, amikor is a Nemzetközi Űrállomás perceken keresztül saját tengelye körül forgott.
A Gizmodo hírportál értesülései alapján a Roszkoszmosz már nekilátott a vizsgálatoknak és az ügy kinyomozásának, így fény derülhet arra, kialakultak-e súlyos károk az ISS-en, vagy valóban megúszhatták karcolások nélkül.
Szergei Krikalev, az Orosz Szövetségi Űrügynökség projektvezetője legutóbbi televíziós interjújában kiemelte, egyetlen darabka sem repült le az űrállomás külső borításáról, ezért nem kell tartani a komolyabb következményektől:
Jogos az aggodalom a szakértők részéről, hiszen a Nemzetközi Űrállomás néhány percen keresztül forgott saját tengelye körül, és mivel érzékeny és törékeny alkatrészekből és borításból áll, ezért ezekből könnyedén leszakadhatott egy-egy darab.
A Roszkoszmosz kijelentéseit nem sokkal később a NASA is megerősítette, az amerikai űrhivatal szóvivője a magazin megkeresésére elmondta, az űrállomás továbbra is tökéletes állapotban van, az asztronautákat pedig nem fenyegeti semmilyen veszély sem.