Sorra alakulnak ki a durvább trópusi viharok, amire nagyon rég volt példa: mi történik?
A koronavírus és a különböző katasztrófák mellett a természetben dúló viharokkal is meg kell küzdenie az embereknek. Jelenleg a trópusi viharok azok, amik nagyobb gondot okozhatnak.
A koronavírus és a különböző katasztrófák mellett a természetben dúló viharokkal is meg kell küzdenie az embereknek. Jelenleg a trópusi viharok azok, amik nagyobb gondot okozhatnak.
A The Straits Times és a Reuters beszámolja szerint az Egyesült Államok Nemzeti Óceáni és Légköri Adminisztrációja (NOAA) augusztus 6-án 25-re növelte a trópusi viharok előrejelzését, ami a legmagasabb szám az ügynökség története során.
Ha megnézzük azt, hogy a NOAA 1807 februárjában, tehát 213 évvel ezelőtt jött létre, akkor mindez kissé aggasztó lehet. A szezon végére november 30-ig a NOAA szakembereinek előrejelezése szerint 7-11 hurrikán várható, amik közül 6 nagynak minősíthető 178 km/órás szélsebességgel.
Legutóbb a Josephine névre keresztelt trópusi viharral foglalkoztak közelebbről, mely 75 km/órás széllel csapott le, érte el az Egyesült Államok partjait. Az azonban jól látszik, hogy az Atlanti-óceán hurrikánszezonja a szokásosnál is aktívabb.
Daniel Brown, a Nemzeti Hurrikánközpont hurrikán-szakértője azt mondta, hogy már 10 elkeresztelt viharról tudnak. Általában csak három ilyen vihar van egy szezon során. „Ez sok.” – tette hozzá a hurrikán-szakértő, akit szintén meglepetésként érhet a helyzet.
A 2020-as atlanti hurrikánszezon június első napjával vette kezdetét, és hamar két ilyen hurrikán is lecsapott, köztük az Isaissal, mely augusztus elején érintette az amerikai partokat északon. A Hanna pedig még júliusban okozott problémákat Texasban.
Ezek az előrejelzések sokszor életeket mentenek meg, így létfontosságú, hogy a szakemberek a lehető legjobb forrásokkal és technikával rendelkezzenek, akik a nap 24 órájában dolgoznak, mert odafent egyik pillanatról a másikra nagy változások következhetnek be.
Ne hagyd ki: