Rohamosan csökken a lakosság oltási hajlandósága az Egyesült Államokban
Az Egyesült Államokban beadott koronavírus elleni vakcinák hétnapos átlaga március eleje óta először csökkent napi 2 millió alá, ez pedig a koronavírus elleni védőoltások iránti kereslet folyamatos csökkenésének egyértelmű jele.
A CDC által szombaton közzétett adatok szerint a beadott adagok hétnapos átlaga most 1,98 milliónál tart, a napi átlag azonban utoljára március 2-án volt 2 millió alatt. Mindez azt jelzi, hogy az oltások üteme fokozatosan lassul, bár az Egyesült Államok lakossága továbbra is messze elmarad a nyájimmunitás eléréséhez szükséges immunizáltsági szintektől.
A CDC adatai szerint körülbelül 113 millió ember, vagyis a lakosság legalább egyharmada teljes mértékben be van oltva. A lakosság mintegy 45,6 százaléka, azaz 151 millió ember kapott már legalább egy adag oltóanyagot, Dr. Anthony Fauci szakértő becslései szerint azonban legalább 70-85 százaléknak kellene immunisnak lennie ahhoz, hogy elérjék a nyájimmunitást.
Dr. Rochelle Walensky, a CDC igazgatója a hét elején beszélt a vakcinák beadásának visszaeséséről, és azt mondta a CNN-nek, hogy a lassulás várható volt.
„Tudtuk, hogy április végére, május elejére nagy lesz a kínálat oltóanyagokból, de azt is tudtuk, hogy ez lesz az az időszak, amikor az emberek hezitálnak, és nem fognak sietni, hogy beadassák maguknak az oltást”
– fogalmazott Walensky.
Miközben a szakértők egyre jobban aggódnak egy esetleges téli koronavírus-hullám miatt, Walensky, a CDC vezetője elismerte, hogy még mindig lehetséges, hogy szezonális emlékeztető oltásokra lesz szükség.
„A legjobbat szeretnénk remélni, és felkészülni a legrosszabbra”
– mondta Walensky Jennifer Garner színésznőnek egy Instagramon közvetített interjúban.