Rekordprofitot ért el a Ryanair, ennek ellenére óvatosan tekintenek előre
A profitszámnak valóban örülhetnek a befektetők, ám annak kevésbé, hogy a légitársaság csökkentette a 2023-ra vonatkozó utasszám-növekedési előrejelzését.
A Ryanair kiemelkedő, 663 millió eurós profitról számolt be a június végével zárult negyedévben. Korábban soha nem volt még ekkora a vállalat adózott eredménye az évnek ebben a szakaszában, egyúttal meghaladja a járvány előtti szintet.
A légitársaság első negyedévi nyeresége a tavalyi 170 millió euróhoz képest négyszeres növekedést jelent, de az is tény, hogy a mostani nyereség meghaladja a korábbi rekordot ebben az időszakban (397 millió eurót 2017-ben) és felülmúlta az elemzők 620 millió eurós várakozását – írta a Portfolio a Reuters beszámolója alapján.
Illetve arra is fény derült, hogy a Ryanair májusban és júniusban új rekordot döntött a havi utasszámok tekintetében. Az átlagos viteldíj 42%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva ebben a negyedévben, mégpedig az erős húsvéti forgalom és az Ukrajna elleni orosz invázió által befolyásolt gyengébb összehasonlító időszak miatt.
Egyúttal a Boeing a 737-8200-as repülőgépek leszállításának lehetséges késéséről tájékoztatta a céget, amely 2024 áprilisától 2024 júniusáig tart. Ez hatással lehet a téli szezonban és a következő tavasszal történő üzemeltetésre, így a légitársaság felülvizsgálta a 2023-ra vonatkozó utasszám növekedési előrejelzését. Arra jutottak, hogy a forgalom 9%-kal nő 2024 márciusáig, ami 183,5 millió utast jelent, szemben az eredetileg becsült 185 millióval.
Ennek ellenére Neil Sorahan, a Ryanair pénzügyi igazgatója kevésbé aggódott a késések miatt, mint néhány hónappal ezelőtt. Elmondása szerint a Boeing jelentős fejlesztéseket hajtott végre, és a közelmúltbeli szállítási problémák nagyrészt a repülőgépgyártón kívül álló tényezőknek tudhatók be.