Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Reagáltak az oroszok Donald Trump győzelmére

Oroszország nyitott arra, hogy együttműködjön Donald Trump elnökkel.

...svg content...Fotó: Donald Trump republikánus elnökjelölt a feleségével, Melaniával, miután bejelentette gyõzelmét az amerikai elnökválasztás és kongresszusi választások utáni eredményvárón, a háttérben a floridai West Palm Beachben 2024. november 6-án hajnalban. MTI/AP/Evan Vucci
Észak-Amerika

Szabó Kata

Szerkesztő

Oroszország együtt fog működni az új amerikai adminisztrációval, amikor az „berendezkedik” a Fehér Házban, miközben szilárdan megvédi az orosz nemzeti érdekeket, és a különleges hadművelet valamennyi kitűzött céljának elérésére összpontosít – tudatta közleményben szerdán az orosz külügyminisztérium.

„Feltételeink változatlanok és Washingtonban jól ismertek” – hangzott az állásfoglalás. A moszkvai külügyminisztérium közölte, hogy nincsenek illúzióik az Oroszországban jól ismert, megválasztott amerikai elnököt és az új összetételű kongresszust illetően, ahol a republikánusok kerülnek fölénybe. Soron kívül Európa Tanács: rendszeresen bántalmazzák a fogvatartottakat a tiszalöki börtönben

Az orosz diplomáciai tárca szerint az Egyesült Államok uralkodó politikai elitje pártállástól függetlenül ragaszkodik az oroszellenes alapállásához és a „Moszkva feltartóztatásának” irányvonalához. Ez nem függ az amerikai belpolitikai barométer ingadozásától, „legyen szó akár az +Amerika az első+ D. Trump és hívei általi értelmezéséről, akár a +szabályokon alapuló világrendről+, amelyre a demokraták fixálódnak”.

Trump győzelme az amerikaiak elégedetlenségét tükrözi

A közleményben hangot adtak álláspontjuknak, amely szerint a Fehér Házba négy év szünet után visszatérő Trump győzelme az amerikaiak elégedetlenségét tükrözi mind Joe Biden kormányzásának eredményeivel, mind pedig a Demokrata Párt választási programjával szemben, amelyet a hivatalban lévő államfő helyébe jelöltként „sebtében állított” Kamala Harris alelnök hirdetett.

Rámutattak, hogy a demokratáknak a liberális média támogatásával, adminisztratív erőforrásokkal élő, erőteljes propagandakampánya dacára Trump, első elnökségének tapasztalataira támaszkodva, a Fehér Ház globalista kurzusával szemben a tétet gazdasági és illegális migrációs kérdésekre tette fel, amelyek a választókat valóban foglalkoztatják.

Ilyen körülmények között az sem segített az uralkodó csoportnak megakadályozni Harris vereségét, hogy az amerikai demokrácia a közlemény szerint krónikus hiányosságokkal küzd, archaikus és ellentmond a közvetlen, tisztességes és átlátható választások korszerű normáinak.

Ez azonban a tárca szerint nem szünteti meg az Egyesült Államok polgárainak mély megosztottságát, a demokrata és a republikánus államok, valamint a „progresszív” és a hagyományos értékek támogatói közötti szembenállást. „Várható, hogy D. Trump visszatérése felszítja a belső feszültségeket és a szembenálló táborok kíméletlenségét” – hangzott a közlemény.

MTI