Pedagógusok Szakszervezete: amint találnak koronavírusos diákot vagy tanárt, be kellene zárni az adott iskolát
A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke szerint rengeteg panaszt kaptak az elmúlt napokban azzal kapcsolatban, hogy gyakran a koronavírus-fertőzött tanárok az ígéretek ellenére nem kapják meg a teljes táppénzt.
A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke szerint rengeteg panaszt kaptak az elmúlt napokban azzal kapcsolatban, hogy gyakran a koronavírus-fertőzött tanárok az ígéretek ellenére nem kapják meg a teljes táppénzt.
Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere szeptember 16-án arról beszélt, hogy az oktatók jogosultak a támogatásra abban az esetben, ha megfertőződnek koronavírussal:
Szabó Zsuzsa az ATV Egyenes beszéd című műsorában elmondta, a háziorvosok a táppénzt gyakran elutasítják, mivel arra hivatkoznak, hogy Kásler szava nem jogszabály, így nem tudják a beteg tanárokat teljes összegre kiírni, ezért a szervezet az államtitkárhoz és a miniszterhez fordult, hogy érvényesíthessék a táppénzre vonatkozó jogaikat.
Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár korábban azt állította, hogy 1 083 pedagógus már részesült a száz százalékos juttatásban, a PSZ elnöke azonban ezt határozottan cáfolta, ezért komoly vita alakult ki köztük.
Egyre több tanár panaszkodik arra, hogy a hatósági házi karantén ideje alatt elestek fizetésüktől, ezért a PSZ arra kérte fel az érintett pedagógusokat, hogy körülményeik részletes ismertetésével címezzenek meg nyílt leveleket az EMMI-nek.
A szakszervezet már a pandémia kitörése óta azért könyörög, hogy naponta teszteljék a tanárokat, ez viszont eddig nem valósult meg. Legközelebb ehhez Budapest áll, ugyanis Karácsony Gergely nemrég bejelentette, hogy a főváros hozzájárul a pedagógusok folyamatos ellenőrzéséhez.
„Nem lett volna szabad úgy elkezdeni a szeptembert, hogy ne szűrjék ki azokat a kollégákat, akik esetleg betegek” – hangsúlyozta Szabó.
A PSZ álláspontja szerint ha egy diákról vagy tanárról kiderül, hogy koronavírusos, azonnal be kéne zárni az intézményt, és tíz napig távoktatásra kellene átállni. Mivel az ügyintézés menete rendkívül körülményes, ezáltal sok idő telik el, így a fertőzöttek szabadon terjeszthetik tovább a vírust.