Ez történik, ha be vagyunk oltva és az omikronnal fertőződünk meg
Az omikron variáns rekordgyorsasággal vette át a vezetést globálisan, és már Magyarországon is megjelent, az esetek többsége pedig már az új variánshoz köthető.
Az omikron variáns kapcsán rengeteg megválaszolatlan kérdés van, s bár folyamatosan végeznek tanulmányokat az új variáns kapcsán, egyelőre nem tudunk sokat arról, hogy miként hat a szervezetre, de annyi biztos, hogy a deltával ellentétben nem a tüdőt, hanem inkább a légutakat célozza meg.
Az RTL Klub Reggeli műsorában Szlávik János az omikronnal kapcsolatos legégetőbb kérdésekre válaszolt, s kiemelte, habár a hivatalos adatok szerint egyelőre nem, de rövidesen dominánssá válhat Magyarországon is. A szakember tapasztalatai szerint az omikron egy olyan variáns, mely az egész családot megfertőzheti anélkül, hogy arra gyanakodnának, elkapták a fertőzést, ugyanis más tünetekkel jár, mint a korábbi variánsok.
Az omikron esetében felmerülő leggyakoribb tünetek közé sorolható a köhögés, a torokfájás és a gyengeség, azonban az eddigi tapasztalatok alapján az érintettek közel 10 nap után átesnek a fertőzésen. Szlávik kiemelte, ezek mind kizárólag az oltottakra vonatkoznak, hiszen azok, akik már megkapták a koronavírus elleni védőoltást, sokkal kisebb eséllyel küzdenek súlyos megbetegedéssel, mint azok, akik nem vették fel az oltást.
A szakember arról is tett említést, hogy milyen védelmet nyújt a vakcina, ugyanis a harmadik oltás engedélyezésével felmerült a kérdés, hogy azok, akik csak két oltást kaptak, milyen mértékben védettek a vírussal szemben. Szlávik megosztotta, habár matematikailag ki lehet számolni, hogy pontosan milyen védelmet nyújt kettő, valamint három adag oltóanyag, azonban mindez csupán statisztika, személyes véleménye szerint azonban mindenképp érdemes felvenni a harmadik dózist is.