Okoseszközökkel helyettesíthetik az orvosokat és az ápolókat
Hamarosan eljuthatunk arra a pontra az egészségügyben, hogy az orvosokat és az ápolókat olyan kütyükkel helyettesíthetik, amelyek valós időben ellenőrzik a páciensek állapotát, és ha baj van, azonnal közbe tudnak avatkozni.
A Brighton és Sussex Orvosi Egyetem sürgősségi szakorvosa, Neil Singh legutóbbi, Wired magazinban közzétett publikációjában arról írt, hogy a hagyományos orvoslástan módszerei a közeljövőben a kihalás szélére kerülhetnek, helyüket pedig átvehetik a modern eljárások és robotok.
Rengeteg esetben sikerült életeket menteni a mesterséges intelligencia révén, valamint a szervátültetés módszertanában is komoly áttöréseket értek el, ezen felül azonban még rengeteg fejlődési potenciál van az egész technológiában.
Singh szerint a jövőben valós idejű biometrikai analízist folytathatnak le a gépek a betegeken, amivel előrejelezhetik, pontosan mikor várható a páciens egészségi állapotának drasztikus romlása, így még azelőtt levehetik a szükséges vérmintát, hogy rosszabbra fordulna a helyzet.
Felmerülhet a kérdés, mi történne akkor, ha az algoritmusok által irányított robotok teljesen átvennék az irányítást, vajon megbíznának-e bennük az emberek, és mi lenne azokkal a bonyolult beavatkozásokkal melyek precíz szakorvosi mozdulatokat igényelnek, és gépesítve nem biztos, hogy azonos eredményekkel zárulnak?
Singh szerint ezek a metódusok is idővel helyettesíthetőek lesznek, ám az évszázad végére még nem tartja valószínűnek, hogy robotsebészek végezhetik a műtéteket, ám diagnosztika és távolról történő megfigyelés esetén már lehetnek komoly előrelépések akár ebben az évtizedben is.