Nukleáris együttműködés jöhet létre Magyarország és Kína között
Szijjártó Péter szerint a világ áramigényének növekedése csak nukleáris energiával kezelhető hatékonyan és környezetkímélő módon.
A világ áramfogyasztása jelentős mértékben növekszik a hűtési és fűtési rendszerek, az ipari fejlődés, valamint a közlekedés elektromos alapokra helyezése miatt. Szijjártó Péter, Magyarország külgazdasági és külügyminisztere ezt a tényt emelte ki legutóbbi Facebook-bejegyzésében, hangsúlyozva, hogy ebben a folyamatban a nukleáris energiára kiemelt szerept jut.
„Ezért van nagy jelentősége annak, hogy két fontos csatát is megnyertünk Brüsszelben, amikor is az Európai Unió fenntarthatónak ismerte el a nukleáris energiát, illetve amikor megakadályoztuk a rá kivetendő szankciókat”, írta a miniszter.
Szijjártó Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy Kína élen jár a nukleáris technológiák fejlesztésében, és Magyarország is jelentős előrelépéseket tett ezen a területen, mindez pedig megadja a lehetőséget arra, hogy a két ország szorosabb együttműködésbe kezdjen.
„Kína élen jár a nukleáris technológia fejlesztésében és mivel Magyarországon teljeskörű nukleáris ökoszisztéma fejlődött ki, ezért érdekeltek vagyunk ilyen típusú nukleáris együttműködés kialakításában. Ma a Kínai Nemzeti Nukleáris Vállalat vezetőivel folytatott tárgyalás alapján meggyőződtem arról, hogy ez nem egyoldalú”, írta.