Néhány amerikai rejtélyes magokat kapott szállítmányként Kínából
Bejelentette a héten a Utah állambeli Mezőgazdasági Minisztérium, hogy több tucatnyi rejtélyes Kínából érkező csomagot fognak átvizsgálni, amik első ránézésre beazonosíthatatlan és ismeretlen eredetű magokat tartalmaznak.
A Utah állambeli Mezőgazdasági Minisztérium bejelentette, hogy több tucatnyi rejtélyes Kínából érkező csomagot fognak átvizsgálni, amik első ránézésre beazonosíthatatlan és ismeretlen eredetű magokat tartalmaznak.
Utah bejelentése óta legalább hat állam – Virginia, Washington, Arizona, Indiana, Louisiana és Texas – lakosai jelezték, hogy ők is hasonlóan rejtélyes eredetű csomagot kaptak Kínából. A hatóságok arra figyelmeztetik és egyben kérik az érintetteket, ne ültessék el a magokat, hanem azonnal adják le a helyi mezőgazdasági hatóságoknak.
A kis csomagok az információk szerint egy közös tulajdonsággal rendelkeznek, ugyanis mindegyiket félrecímkézték, méghozzá ékszerként. A virginiai hatóságok ugyanakkor elővigyázatosságra intenek, hogy potenciálisan olyan növényfajok magjairól lehet szó, ami a helyi mezőgazdasági életet a feje tetejére állíthatja, és kipusztíthat számos növényt, rovart, illetve termést.
Washington mezőgazdasági hatóságai is hasonlóra adták ki a piros jelzést, szerintük sem zárható ki a magok pusztító mivolta, ami akár a helyi növényekre betegségeket is bocsáthat. A rejtélyes csomagok egyébként nem csak az Egyesült Államokat érintik, a múlt héten több száz brit mezőgazdász kapott Kínából hasonló magokból álló csomagot, amit szintén ékszerként címkéztek.
Természetesen az internet népe is beszállt a találgatásba, volt aki úgy véli, hajnalka magot kaptak az érintettek, ami önmagában akár halálos mérgezést is tud okozni. Mások arra gondolnak, hogy néhány Amazon felhasználó fogott kiberbűnözésbe azzal, hogy kisebb csomagokat szállítanak ki, ezért pozitív értékelést adnak maguknak, aminek segítségével később nagy értékű csomagokkal verhetik át az ártatlanokat.
Az sem teljes mértékben kizárható, hogy amolyan növényi alapú biológiai hadviselésről van szó. Még a hidegháború idején a Keleti-Blokk gyakran azzal gyanúsította azzal az Egyesült Államokat, hogy mérgezett krumplifélékkel árasztják el a keleti piacokat, ezzel felborítva a régió élelmiszerbiztonságát.
Hasonló dolgokkal vádolta már Észak-Korea és Kína is az Egyesült Államokat, különösen a koreai-háború idején 1950-1953 között. A Szovjetuniót sem kellett félteni, nekik is megvoltak a maguk kísérletei a mezőgazdasági biológiai hadviselésre vonatkozóan. Korántsem azonban, hogy Kína éppen ilyennel próbálkozik, de opcióként ott lebeghet ez a szál is, kiindulva a két ország elmérgesedő viszonyából.
Ne hagyd ki: