Négy év alatt lebomló növényi bioműanyagot hoztak létre
Az egyre növekvő műanyag-szennyezettségre válaszolva a japán NEC egy korszakalkotó technológiát dolgozott ki.
Az egyre növekvő műanyag-szennyezettségre válaszolva a japán NEC egy korszakalkotó technológiát dolgozott ki.
A kőolajszármazékokból készült termékek a modern társadalom legnagyobb problémáját jelentik, mivel képtelenek a bomlásra. Ha belegondolunk, hogy a zacskóktól kezdve a fogkefén és a palackokon át a mindennapi használati tárgyainkig szinte minden műanyagból lett előállítva, akkor tisztább képet kaphatunk arról, mekkora a gond környezetszennyezés terén.
Korábban már láttunk olyan reménykeltő megoldásokat, amelyekkel környezetbaráttá lehet alakítani a veszélyes plasztikus termékeket – ilyenek például a közvetlen napfény hatására lebomló műanyagok, vagy az üzemanyaggá alakítható kőolajszármazékból létrehozott készítmények.
A NEC most egy újabb ötlettel állt elő, amellyel forradalmasítani kívánják a teljes iparágat. A NeCycle névre keresztelt anyag 50%-a fából és szalmából származó cellulózt tartalmaz, és ugyanúgy formákba öntve lehet gyártani, mint a közönséges műanyagokat.
Ezzel az adalékanyaggal ugyanolyan tulajdonsággal rendelkeznek, mint a tipikus műanyagok, természetes körülmények között – például óceánokban és a talajban – pedig négy év alatt elbomlik.
A NEC szakemberei szerint a NeCycle készen áll a tömeggyártásra is, amelynél semmiféle plusz eljárásra nincs szükség a rugalmasság eléréséhez, így bármilyen célra alkalmazható az anyag.