394,55 Ft
468,32 Ft
59,184 $

Döntetlent játszott a magyar válogatott Bosznia-Hercegovina ellen

A Nemzetek Ligája második csoportmeccsén Bosznia-Hercegovina volt a magyar válogatott ellenfele a Puskás Arénában.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik (b) és a bosnyák Ivan Basic a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának 3. csoportjában játszott Magyarország - Bosznia-Hercegovina mérkőzésen a Puskás Arénában 2024. szeptember 10-én. MTI/Illyés Tibor

A magyar nemzeti csapat egy pillanatra sem keresett kifogásokat a Németország elleni 5-0 után. Marco Rossi szövetségi kapitány vállalta a felelősséget, ugyanakkor hozzátette, nem lehet minden hibát egy edző nyakába varrni.

Szoboszlai Dominik megerősítette, Rossival és egymással is volt egy külön beszélgetésük. Mindent átbeszéltek, elismerték, hogy hullámvölgyben vannak egy ideje, ugyanakkor tudják jól, hogy mit kell tenniük a jobb eredmény érdekében. Soron kívül Árvízhelyzet: Orbán Viktor fontos döntést hozott a Lajta-menti szükségtározó kapcsán

Rossi több ponton is változtatott a Bosznia-Hercegovina elleni kezdőcsapaton, Dibusz például hosszú idő után újra a kezdőben védhetett. Varga Barnabás maradt a helyén, ami jó döntésnek bizonyult, mert az első pillanattól kezdve veszélyesen játszott, nem egy gólt szerezhetett volna.

Sokkal jobb volt a magyar válogatott

Az első 45 percben többször is veszélyesen robbant be a kapu elé a Fradi csatára, de Nagy Zsolt szintén majdnem beköszönt. Demoralizáló volt a különbség a magyarok javára az első félidőben, 66%-ban birtokolták a labdát, és 9-2 volt a lövések aránya, ami ugyancsak megmutatta, hogy a vendégek sokszor csak azt nézték, hogyan játszik az ellenfelük.

A folytatásban sem volt más a kép, Magyarország sokkal lendületesebben, jobban játszott, nem lehetett panasz a játékra, ahogyan a hozzáállásukra sem. Egyszerűen a szerencse nem állt melléjük, ahogyan Szoboszlai 71. percben lőtt szabadrúgásánál sem, ami a felső lécen csattant.

Az utolsó percekben is óriásit védett a vendégek kapusa, Ádám Martin próbálkozását tolta ki szögletre. Végül 0-0 lett az eredmény, függetlenül attól, hogy a magyar válogatott egyértelműen győzelmet érdemelt volna.

A csoport másik két résztvevője egy igen gólgazdag meccset játszott egymással. Hollandia már a 2. percben megszerezte a vezetést Németország ellen, akik erre az első félidő rendes játékidejének vége előtt pár perccel reagáltak.

Sőt, a hosszabbításban már 2-1-re vezettek, ám az öröm nem tartott sokáig, akárcsak az első félidőben, a második legelején is betalált a hazai csapat. Akkor nem sokan gondolták volna, hogy minden marad ugyanúgy, így ennek a 2-2-nek most egyik fél sem tud igazán örülni. Németország maradt az élen 4 ponttal a szintén 4 pontos Hollandia ellen, majd jön az 1 pontos Bosznia-Hercegovina és Magyarország. Legközelebb is hazai pályán játszunk, akkor már Hollandia ellen, akik október 11-én küzdenek meg ellenünk.