Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
368,04 Ft
Euró
393,60 Ft
Font
458,38 Ft
Bitcoin
64,299 $

Óriási mágneses alagút veheti körbe a Naprendszert

Egy kanadai csillagász egészen bizarr modellt alkotott meg bolygórendszerünk kapcsán, elképzelése szerint ugyanis egy hatalmas méretekkel rendelkező mágneses alagútban élünk.

Unsplash
Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A Torontói Egyetem kutatója az Északi-sarkon található „sarkantyú”, valamint a nemrégiben felfedezett polarizált, úgynevezett Fan Region térséget vette tüzetesebben górcső alá, és egy teljesen új elméletet dolgozott ki, melynek lényege, hogy ezek a struktúrák egy hatalmas mágneses alagúthoz csatlakoznak.

Dr. Jennifer West azt feltételezi, hogy a szóban forgó szerkezet a teljes Naprendszert körülöleli, így lényegében bármelyik irányba is indulunk el az interplanetáris térben, ugyanazokba a mágneses hullámokba ütközhetünk. Soron kívül Energiaitalt szállító kamion rohant egy turistabusznak az M1-esen

West létrehozott egy saját komputeres modellt, melynek segítségével megalkotott egy szimulációt, amellyel a Földön pásztázó rádiósugarakat imitálta, és sikerült bebizonyítania, hogy valóban lehetséges a kötélszerű mágnes szálak jelenléte, amik szorosan egymáshoz kapcsolódva kialakítják a csőhöz hasonlító monstrumot.

A csillagász szakember számításai szerint nagyjából 350 fényév hosszúságúak lehetnek ezek a kozmikus szerkezetek, ami azt jelenti, hogy a Naprendszerben létrejött struktúra is sokkal messzebbre nyúlhat.

Egyelőre csupán egy merész elméletről beszélhetünk, ezért az elkövetkező években arra fókuszálnak majd, hogy minél több bizonyítékkal alá lehessen támasztani a mágneses alagutakról szóló teóriákat.

Mivel a mágneses mezők nem léteznek pusztán izolációban, így előfordulhat, hogy egymással szoros összeköttetésben állnak, ezáltal nem zárható ki annak a lehetősége sem, hogy egy komplex, egész Tejútrendszert átfogó hálózat állhat a jelenség mögött.