394,36 Ft
468,15 Ft
59,953 $

Szoboszlaiék váratlanul kikaptak, Haaland góljaival nyert a Manchester City

Nem várt helyzetbe kerültek Szoboszlaiék hazai pályán a Nottingham Forest ellen, míg a Manchester Citynél továbbra is Haaland a nyerőember, aki őrületes tempóban termeli a gólokat az angol bajnokságban.

...svg content...Fotó: Szoboszlai Dominik (b) és Virgil van Dijk, a Liverpool játékosai, miután 2-0-ra győztek az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság Ipswich Town-Liverpool mérkőzésén az ipswichi Portman Road-i Stadionban 2024. augusztus 17-én. MTI/EPA/Tolga Akmen
Author image

Hujber Dávid

Nem éppen úgy kezdődött a mérkőzés a Manchester City számára a Brentford ellen, mint azt elképzelték. A vendégek már az 1. percben sokkolták a hazai sztárcsapatot Wissa találatával. Nem egész 20 perccel később jött is a válasz Haaland részéről, aki továbbra is bombaformában futballozik.

A 32. percben megint tőle volt hangos a stadion Manchesterben, így máris 2-1-es állással folytatódhatott az összecsapás. Akkor nem sokan tippeltek volna erre a végeredményre, de maradt a 2-1, így továbbra is 100%-os a bajnokságban Guardiola csapata négy fordulót követően. Soron kívül Árvízhelyzet: a mentőhelikopterek és háziorvosok is készenlétben állnak

A Liverpool szintén odahaza lépett pályára, és mint ahhoz hozzászokhattunk, Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott lehetőséget, és végig is játszhatta a fordulót. A Nottingham Forest abszolúte fel tudta venni a kesztyűt a Liverpoollal, és nem egy helyzetet alakítottak ki, ám az nem lehetett kérdés, hogy ki diktált, ki volt a jobb csapat.

Ennek ellenére a vendégek találtak be a 72. percben a Manchester United korábbi játékosának, Elanga passzából, amit Hudson-Odoi értékesített. Tökéletesen találta el a labdát, még a kapufa is segített neki, Alisson tehetetlen volt.

A lefújásig már nem változott az eredmény, ami egyúttal azt is jelenti, elszenvedte első vereségét a Liverpool szezonban. A sors furcsa fintora, hogy ezelőtt még csak gólt sem kapott a bajnokságban Slot csapata. A forduló legnagyobb meglepetése ez, amire senki nem számíthatott, és több mint 50 éve nem fordult elő hasonló az Anfield Roadon, de hosszú az idény. A Liverpool marad a 2. helyen 9 ponttal a 12 pontos Manchester City mögött, míg a Nottingham Forest már a 4. 8 egységgel.