388,42 Ft
451,53 Ft
61,553 $

Klopp szerint emberelőnyben sem verték volna meg a Cityt

Jürgen Klopp szerint akkor sem verte volna meg a Liverpool a Manchester Cityt, ha plusz egy emberrel fociztak volna, miután a kékek kényelmesen, 4-1-re verték őket hazai pályán.

Manchester, 2023. április 01. Jürgen Klopp, a Liverpool (b) és Pep Guardiola, a Manchester City vezetõedzõje az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában játszott Manchester City-Liverpool mérkõzés kezdete elõtt a manchesteri Etihad Stadion 2023. április 1-jén. MTI/AP/Jon Super

Kolláth Benjámin

Előzmény:

A City középpályását, Rodrit az első félidőben ki is állíthatták volna egy csúnya szabálytalanságért Cody Gakpo ellen, de Klopp később azt mondta, valószínűleg akkor is Pep Guardiola csapata nyert volna, ha tíz főre fogyatkoznak: „Nem láttam elég jól. Meglehetett volna a második sárga? Igen. Nem vagyok biztos benne, hogy tíz ember ellen nyertünk volna” – idézi a menedzser szavait az ESPN.

A meccs elején még a Liverpool szerzett vezetést Mohamed Salah révén, de Julian Alvarez hamarosan egyenlített. Klopp szerint a második félidőben vesztették el a meccset, amikor a City három gólt lőtt és elmondása szerint csak négy játékos teljesítménye volt alkalomhoz illő: Soron kívül Az inflációra hivatkozva többször is árat emelhetnek a bankok

„Négy teljesítmény oké volt. A két középpályás, Henderson és Fabinho, sokat dolgoztak. Cody Gakpo és Alisson is, így pedig nagyon nehéz dolgunk volt. Ha innen valamit el akarunk hozni, akkor 14-15 játékosnak kell a csúcson lennie, most pedig nem így volt.”

Guardiola mindeközben Alvarez egyenlítő góljánál való ünneplését kellett, hogy védje, amit a Liverpool cserejátékosai előtt mutatott be: „Boldog voltam és csak annyit mondtam, milyen szép gól volt. Bocsánat, ha tiszteletlen voltam, erről kérdezzétek őket. Úgy ünneplem a gólokat, mintha a gyermekeim lennének.”

Tuchel szerint katasztrofális, amit a bírói stáb tett velük szemben Madridban

A Bayern München edzője nem volt elégedett a vonalbíró és a játékvezető munkájával, aminek hangot is adott az elvesztett Bajnokok Ligája elődöntő után.k