Légzésgyakorlatokkal enyhíthető diákoknál a mentális stressz
Kutatók bebizonyították, hogy az egyetemi hallgatóknál a jó közérzet kialakításához, valamint a szorongás és a depresszió elkerüléséhez elengedhetetlen lehet a légzésgyakorlatok alkalmazása.
Kutatók bebizonyították, hogy az egyetemi hallgatóknál a jó közérzet kialakításához, valamint a szorongás és a depresszió elkerüléséhez elengedhetetlen lehet a légzésgyakorlatok alkalmazása.
A vizsgálatok során összesen három tantermi wellness-programot állítottak össze, melyekben főként a légzést és a lelki intelligenciával kapcsolatos stratégiákat helyezték előtérbe.
A Frontiers in Psychiatry tudományos szaklapban megjelent publikációban a tudósok hozzátették, hogy az új módszerrel könnyebbel kezelhetőek a campusok diákjainál eléggé gyakran előforduló mentális problémák.
„A diákok lelki egészsége az elmúlt 10 évben jelentősen leromlott, a pandémia és a rasszizmus kapcsán ez a tendencia pedig csak rosszabb lett”, mondta Emma Seppala, a Yale Egyetem kutatója és a tanulmány főszerzője.
A kísérleteket 135 hallgatón végezték el 8 hónap leforgása alatt mintegy 30 órányi speciális képességépítő program bevonásával, majd az eredményeket összehasonlították azzal a csoporttal, akik semmilyen terápiát nem kaptak.
Kiderítették, hogy az úgynevezett SKY Campus Happiness programban részt vevő diákok érezték magukat a legjobban, miután betartották a kezelés részének számító napi jóga mennyiségét, a rendszeres kapcsolattartást és közösségi aktivitást.
A SKY programjának hála összesen hat területet nevezetek meg a hallgatók, amelyben javulást tapasztaltak: depresszió, stressz, mentális egészség, tudatosság, pozitív hozzáállás, közösségi interakciók.
A Yale Egyetem által megalkotott másik program, a Foundations of Emotional Intelligence során kizárólag a tudatosságban éreztek enyhülést, ami azt jelenti, hogy ki tudták élvezni az adott helyzet minden egyes pillanatát.
A harmadik, Mindfulness-Based Stress Reduction nevű programmal a tudatosság megőrzésének technikáját helyezték előtérbe, azonban ennél semmilyen pozitív változást nem jegyeztek fel.
Ne hagyd ki: