Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,75 Ft
Euró
393,54 Ft
Font
458,25 Ft
Bitcoin
64,356 $

Denevér-vakcinának szánták, koronavírus-járvány lett belőle? Érdekes új dokumentumok láttak napvilágot

Veszélyes kísérletek finanszírozásáról dönthetett az Egyesült Államok ünnepelt járványszakértője, Dr. Anthony Fauci, amely potenciálisan a koronavírus-járványt szakította a nyakunkba.

A Vuhani Virológiai Intézet épülete elõtt Hupej tartomány székvárosában, Vuhanban 2021. január 27-én. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi, a koronavírus eredetének felkutatásával megbízott szakértõinek kéthetes karanténja január 28-án ér véget a koronavírus-világjárvány legelsõ, ismert gócpontjának számító Vuhanban. MTI/EPA/Roman Pilipej
Észak-Amerika

Nagy Noel

Szerkesztő

A Project Veritas által nyilvánosságra hozott dokumentumok tanulsága szerint Dr. Anthony Fauci közvetlenül vett részt olyan kínai projektekben, amelyek denevér-koronavírusokkal kísérleteztek, minden tagadás ellenére.

Fauci korábban eskü alatt, a Kongresszus előtt jelentette ki, hogy soha nem finanszíroztak a Vuhani Virológiai Intézetben végzett úgynevezett gain of function kutatásokat a denevér-koronavírusokra vonatkozóan. Soron kívül Végre rájöttek a tudósok, honnan származhat a Föld körül keringő „minihold”

Leegyszerűsítve a gain of function kutatások azon tudományos kísérleteket ölelik fel, melynek során a vizsgált vírust „felturbózzák” mesterségesen, hogy megfigyeljék a viselkedését, ragályozóképességét és az emberekre való veszélyességét. A kutatások támogatói ezt azzal indokolják, hogy fel lehessen készülni jövőbeli járványokra és könnyebben lehessen vakcinákat, valamint gyógyszereket fejleszteni.

Fauci beszámolója később azonban komoly viták tárgya lett, ugyanis kiderült, hogy az általa vezetett Nemzeti Egészségügyi Intézet (NIH) közvetlenül hagyott jóvá támogatást a Dr. Peter Daszak által vezetett EcoHealth Alliance nevű szervezetnek.

Ez a szervezet pedig denevér-koronavírusokkal végzett kísérleteket a vuhani kollegákkal együtt, a kutatási papírok szerint pedig bizony azt is vizsgálták, hogyan lehetne fertőzőképesebbé tenni ezeket a vírusokat, valamint milyen lehetőségei vannak a vírusoknak emberre átterjedni.

A Project Veritas által nyilvánosságra hozott dokumentumok szerint pedig az amerikai hadseregnek tudomása volt a készülő projektekről, viszont visszautasította annak lehetőségét, hogy finanszírozóként részt vegyen benne, mert kockázatosnak ítélte meg.

A dokumentumok szerint ugyanis az EcoHealth Alliance még 2018-ban felkereste a Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynökségét, a DARPA-t, hogy 14 millió dolláros támogatást vegyen fel az által előkészített vírusprojektre, amit csak „Project Defuse” névvel illettek.

A program lényege az volt, hogy a kínai Jünnan tartomány barlangjaiban denevér-koronavírus mintákat gyűjtsenek össze a terepen, úgy módosítsák őket, hogy fertőzőképesebbek legyenek, majd aeroszol formájában visszaeresszék a denevér-populációba, hogy ezzel „beoltsák” az állatokat a vírus ellen.

A DARPA, mely a Pentagon tudományos és technológiai innovációin dolgozik, visszautasította az EcoHealth Alliance javaslatát és a finanszírozás lehetőség a gain of function kutatások veszélyessége, valamint „etikai, jogi és társadalmi” aggályok miatt.

Egy másik dokumentumból azonban kiderült, hogy a DARPA egyébként részt vett különböző projektek finanszírozásában, amely új vírusok felkutatását tűzte ki célul világszerte. Az egyikben például maga a szerv javasolta, hogy oltsák be a hordozó állatokat a kórokozók ellen, mielőtt az úgy tudna átalakulni, hogy embereket is megfertőz.

Joseph Murphy, a DARPA egyik katonai tisztviselője állítólag egy levelet is írt a Pentagon fő megfigyelőjének tavaly augusztusban, hogy a Fauci-féle NIH és a Daszak-féle EcoHealth Alliance több olyan kutatást is végzett, amely Vuhanban és az USA különböző pontjain foglalkozott vírusokkal.

Murphy kifejtette azt is, hogy a belső DARPA dokumentumok és a saját hírszerzési elemzése alapján arra a következtetésre jutott, hogy a COVID-19 egy „amerikai készítésű rekombinált denevér-vakcina” lett volna, amelyet az EcoHealth Alliance készített a Vuhani Virológiai Intézettel karöltve.

Murphy ráadásul közölte azt is, hogy ezeket a dokumentumokat, melyre megállapítását alapozta, egy „szigorúan titkos” fiókban fedezte fel annak ellenére, hogy maga a dokumentum még csak nem is lett államtitoknak minősítve, mely szerinte egyértelműen arra utal, hogy valaki megpróbálta ezt elrejteni.

Dr. Peter Daszak nevét pedig egyszerű okból volt érdemes kiemelni: ő vezette a WHO kutatócsapatát, amely tavaly kiment Vuhanba a vírus eredetének kutatására és amely szintén megállapította az egyre valószínűtlenebbnek tűnő zoonotikus ugrás elméletét.

4-2-re fordított a Manchester United, kikaptak Szoboszlaiék Liverpoolban

A Manchester United és a Liverpool is egy nagyon nehéz estén van túl az angol bajnokságban.