Kína szerint már kész a holdra szállásra szánt űrhajójuk
Miközben a NASA a SpaceX közreműködésében nemrégiben látott neki a fejlesztéseknek, a kínai űrügynökség állítólag már elkészült a modullal.
Az Ars Technica riportjából kiderült, nem valódi fejlesztésről van szó, hiszen a már létező Hosszú Menetelés 5 rakétát fogják átváltoztatni Hosszú Menetelés 5-DY névre keresztelt egységgé, amivel képesek lehetnek embert juttatni a Hold felszínére.
Az ötlet zseniális, hiszen csak apró módosításokat és finomhangolásokat kell elvégezni a rakétán és az űrhajón, így lényegében évekkel megelőzték az amerikai űrügynökséget, akik viszont egy teljesen új szerkezettel vágnának neki a Hold újbóli meghódításának.
A kínai mérnökök jelenleg a Hosszú Menetelés 9 szupernehéz hordozórakéta építésén ügyködnek, ám minden bizonnyal csupán 2030-ra készülhetnek el vele, addigra a NASA az Artemis program révén már embereket juttathat a Holdra.
Ezért döntöttek úgy, hogy a már létező rakétákat összevonják, és két Hosszú Menetelés 5-tel indítják el a projektet: az egyikkel a Hold körül keringő landert állíthatják pályára, a másikkal pedig magukat az asztronautákat szállíthatják az égitestre.
Ha végeztek a misszióval, a landerrel ismét visszatérhetnek a rakétára, és megkezdhetik útjukat a Föld felé.
Egyelőre hivatalos állami források nem erősítették meg a híreket, azonban az űrhivatal már igen, így könnyen elképzelhető, hogy Kína mérföldekkel beelőzheti az Egyesült Államokat az egyre jobban kiélesedő űrversenyben.