Kínai holdbázis: újabb részletekkel szolgált a tervekről a CNSA
Egy szeptember 5-ei konferencián árultak el részleteket.
Mint ismert, Oroszország és Kína már 2021-ben megállapodott arról, hogy a 2030-as évek folyamán közösen építenek holdbázist, amely az International Lunar Research Station nevet viselné. A terv az, hogy mindezt 2035-re meg is valósítsák az égitest déli pólusánál, majd a következő tíz évben folyamatosan fejlesztenék.
Így 2045-re már egy teljes holdi kolónia jöhetne létre több emeletes épületekkel, napelemparkokkal. Mindezt pedig egy videón is ábrázolták, ami itt érhető el. Ám a projektben azóta a kínaiak vették át a vezető szerepet. A 24.hu a Space.com beszámolója alapján azt írja, a Kínai Nemzeti Űrügynökség (CNSA) egy szeptember 5-ei konferencián számolt be részletesen a terveiről.
Állításuk szerint a holdi lakhely 2035-re kész lehet, 2050-re pedig kibővítik azt többek között egy, az égitest körül keringő űrállomással is. A tartós holdi jelenlét kialakításának részeként egy hatékony kommunikációs hálózatot is létrehoznának a Föld és a Hold között, valamint önvezető járműveket is vinnének az égitestre.
Továbbá azt is közölték, hogy a jövőben emberes Mars-küldetéseket is megvalósítanának, amelyekhez szintén szükséges lesz a holdbázis – derül ki a cikkből.
De korábban arról is beszámoltunk, hogy elektromágneses vasút kiépítését tervezi a Hold felszínén a NASA: az amerikai űrügynökség teljes gőzzel dolgozik a következő Holdra szálláson, ám most sokkal nagyratörőbb tervei vannak.