Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,44 Ft
Euró
392,13 Ft
Font
457,26 Ft
Bitcoin
64,628 $

Kína állítólag szándékosan dezinformációkat terjeszt a Pfizer vakcinájáról

A New York Post a cikkében arról ír, hogy a jelentések szerint Kína szándékos hamis információkat terjeszt a Pfizer oltóanyagáról, és teszi ezt azzal a céllal, hogy elterelje a figyelmet a saját vakcinájáról, aminek megkérdőjelezték a hatékonyságát.

Külföld

Takács Petra

Szerkesztő

A cikkben az olvasható, hogy a kínai állami média felgyorsította az alaptalan biztonsági félelmek terjesztését, miközben azzal vádolják a nyugati médiát, hogy figyelmen kívül hagyták a nemrég beoltott és elhunyt huszonhárom idős ember halálát Norvégiában.

A vizsgálatok során úgy ítélték meg, hogy az oltás nem játszhatott szerepet a beoltott idős emberek halálában. Néhány esetben egyszerűen a halál és az oltás ideje egybeesik egymással, mivel nagyon idős és súlyos krónikus betegekről van szó. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Ezzel szinte egy időben a kínai Sinovac oltás kapcsán arról számoltak be, hogy egy Brazíliában végzett tanulmány szerint az oltóanyag mindössze 50%-os hatékonysággal bír, annak ellenére, hogy arról korábban azt állították, az érték közel 80%-os. Ez a vakcina nem összekeverendő a másik kínai oltóanyaggal, amit jelenleg is vizsgálnak a magyar hatóságok a jóváhagyás miatt.

Az Ausztrál Stratégiai Politikai Intézet arra lett figyelmes, hogy ezt követően azonnal nőtt a kínai média által terjesztett dezinformációk terjesztése az oltásokkal kapcsolatban. Állítólag Gao Fu, a Kínai Betegségellenőrzési Központok igazgatója segített ezen félelmek terjesztésében, és hangsúlyozta, hogy a Pfizer és a Moderna által kifejlesztett mRNS-vakcina kapcsán vannak bizonyos biztonsági aggályok.

A beoltott emberek ugyanúgy tovább terjeszthetik a koronavírust

Yuan Zeng, a brit Leedsi Egyetem kínai médiájának szakértője szerint a kormány történetei annyira elterjedtek, hogy még az igen tanult kínai barátai is megkérdezték tőle, hogy igazak-e ezek a hírek.

Yuan szerint ezek az összeesküvés-elméletek valószínűleg csak az oltásokkal kapcsolatos aggodalmakat generálják, és a hamis információkat által nagyon-nagyon veszélyesnek állítják be vakcinákat.

A jelentés szerint a kínai tisztviselők egy vad, és alaptalan összeesküvést is szorgalmaztak, miszerint a járvány egy Marylandben található katonai laborból indult útjára. Állítólag erre a hírgyártásra pedig amiatt volt szükség Kína részéről, mert a WHO emberei megérkeztek Vuhanba, hogy vizsgálatokat végezzenek abban a városban, ahol az első esetet jelentették több mint egy évvel ezelőtt.