Bő húsz perc alatt kegyetlen verést mért a Newcastle a Spursre

A Newcastle egyszer és mindenkorra el akarta dönteni a BL-indulás sorsát.

...svg content...MTI/EPA/ADAM VAUGHAN

Bense Róbert

Sorsdöntő mérkőzést játszott egymással vasárnap délután a Premier League-ben a Newcastle és a Tottenham. A Szarkák győzelme egyben azt is jelenti, hogy megszilárdították helyüket a Bajnokok Ligája indulást érő pozícióban.

Kihasználva a Tottenham förtelmes formáját, a Newcastle szó szerint húsz perc alatt tönkreverte a Spurst, Murphy lesipuskás duplájával és Joelinton jobb alsót megcélzó találatával már a 10. percben három góllal mentek a hazaiak. Soron kívül Hivatalos: Oroszországban folytatja a Ferencváros edzője

Majd kisvártatva jött Alexander Isak, aki mindkétszer – rendkívül higgadtan – a bal alsót választotta, Hugo Lloris legnagyobb bánatára, hiszen ekkora már 5-0 állt az eredményjelzőn, és komoly sansz mutatkozott arra, hogy a Tottenham elszenvedi klubtörténetének legsúlyosabb vereségét – az eddigi rekordot is épp a Newcastle állította be, 7-1-re győztek még 1996-ban.

Később a Newcastle érezhetően lejjebb csavarta a tempót, a Tottenham leginkább Harry Kane révén veszélyeztetett időnként, de betalálnia csak a második félidő elején, a 49. percben, egy szép szólót követően sikerült. Ennél közelebb azonban nem jutottak, sőt, a Szarkák még tovább növelték az előnyüket, Callum Wilson a 67. percben ismét a jobb alsót célozta meg. 6-1.

Az eredmény már nem változott, nagyon komoly gyomrost kapott a Tottenham, most már inkább hátrafelé kell kacsintgatniuk, hiszen az Aston Villa alig két pontra van az 5., már Európa-ligát érő pozíciótól, és a Spurstől is. A Newcastle így hat ponttal húzott el és egy meccsel még kevesebbet is játszottak.