Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Jégbányászattal visszafordíthatatlan károkat okozhatnak a jövőbeni Hold-telepesek

A NASA a világ többi űrügynökségével közreműködve éjt nappallá téve azon fáradoznak, hogy minél hamarabb újból embereket juttathassanak el a Föld hűséges követőjének felszínére.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A NASA a világ többi űrügynökségével közreműködve éjt nappallá téve azon fáradoznak, hogy minél hamarabb újból embereket juttathassanak el a Föld hűséges követőjének felszínére.

A kutatók közös célja, hogy egy állandó bázist hozzanak létre a Holdon, ahol az űrállomásokhoz hasonlóan végezhetik munkájukat az asztronauták. Ahhoz, hogy ezt realizálni lehessen, az élethez nélkülözhetetlen vízforrást kell szerezniük. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Szakértőkben felmerült annak a lehetősége, hogy a Hold pólusain található jégréteg begyűjtésével, majd annak felolvasztásával potenciális ivóvizet állíthatnak elő maguknak a telepesek. A NASA nemrég tüzetesebben kielemezte a helyzetet, és arra jutottak, hogy túlságosan nagy kockázatot jelentene a Hold környezetére, ha megindulna a jégbányászat, mivel azzal komoly szennyezést idézhetnénk elő az égitesten.

Múlt hónapban az amerikai űrhivatal egy vadonatúj útmutatót tett közzé, amiben leírták, miként kell megvédeni azokat a világokat, ahová emberi vagy robotmissziókat indítanak – számolt be róla a Space.com tudományos weboldal.

A Hold pólusainak jéggel bevont régiói a jelentés alapján óriási tudományos értékkel bírnak, ezért megóvásuk érdekében komoly erőfeszítéseket szükséges tenniük a jövőbeni telepeseknek és kutatóknak, ezért a mintavételezések esetén korlátozni szeretnék azt a mennyiséget, amit eltávolíthatnak róla.

A rendeletek kizárólag a NASA-ra vonatkoznak, így más űrügynökségek, de még a SpaceX-hez hasonló vállalkozások is könnyedén gyűjtögethetnék a jeget, ha szeretnék, ezzel azonban megakadályozhatnák a Hold rejtélyes múltjának és az élet nyomainak kiderítésére irányuló kutatásokat.

„A Hold egyes részei nagyon sérülékenyek, főleg az atmoszféra és a pólusok hidegebb területei. A kiterjedt emberi tevékenységekkel megváltoztathatjuk ezt a természetes környezetet, így hatalmas lehetőségektől esne el a tudomány.”

magyarázta Paul Lucey, a Hawaii Egyetem csillagásza.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/csillagaszok-a-tejutrendszer-kozepebol-kilokodo-kozmikus-gazlovedekeket-azonositottak/