Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hatalmas a harc a koronavírus elleni védőoltásért: Trump durva mennyiséget szerezhet

Ez egy olyan probléma, ami nagyon is valós, miközben az Egyesült Államokban Donald Trump hatalmas mennyiségről kötött megállapodást, sokkal többről, mint amennyire valójában szükség lehet.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Ez egy olyan probléma, ami nagyon is valós, miközben az Egyesült Államokban Donald Trump hatalmas mennyiségről kötött megállapodást, sokkal többről, mint amennyire valójában szükség lehet.

A háttérben folyamatosan zajlanak a különböző kutatások a vakcinák területén, hogy megtalálják az ellenszert, vagy ellenszereket a koronavírus ellen, mely hónapok óta szedi az áldozatait világszerte. Az Egyesült Államokban rengeteg a fertőzött és a halott, ami egy új kihívás elé állította a vezetőket. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Donald Trump semmit sem akar a véletlenre bízni, és a terve az, hogy hatalmas mennyiségben szerez vakcinákat az országának. Az amerikai elnök adminisztrációja már több olyan szerződést is aláírt, amin belül hat gyártó legalább 800 millió adagot garantál a 330 milliós lakos számára. Számolt be a hírről a CNA.

A COVID-19 elleni harc egyik legfontosabb kérdése, hogy mi lesz a kevésbé tehetős országokkal, akik nem tudnak versenybe szállni a nagyobbakkal. Szakértői vélemények szerint méltányos alapon kellene szétosztani ezeket az oltásokat az egész világon, de az Egyesült Államok, Európa és más gazdag országok már fenntartják az igényüket az első adagokra.

Egyre több országban hosszabbítják meg a koronavírusos korlátozásokat: itt a következő

Hét hónappal a járvány kitörése után még csak kísérleti oltásokról beszélhetünk a klinikai kísérletek részeként. Néhány fejlett ország és régió legalább 3.1 milliárd dózist rendelt az AFP adatai szerint. Köztük van Nagy-Britannia, az Európai Unió, Kanada és Japán is.

Mindenki igyekszik megvédeni a saját népét, de fontos, hogy a vezetők globális szinten is gondolkozzanak, mert sok más emberről is szó van. Richard Hatchett, aki a CEPI vezetője, aggódik a kialakult helyzet miatt.

A szakember szerint a globális vezetőkkel egyszerűen meg kell értetniük, hogy a vakcina kezdetben korlátozott mennyiségben lesz elérhető, és azt világszerte meg kell osztani a különböző országokkal. Nem szabad, hogy csak néhány ország kapja meg az összes rendelkezésre álló oltást 2021 első felében.

Hatchett el akarja kerülni azt a forgatókönyvet, amikor 2009-ben a gazdag országoknak sikerült megszerezniük a H1N1 influenza első oltóanyagait. A Covax névre keresztelt kezdeményezés, amit az Egészségügyi Világszervezet, valamint a CEPi és a globális oltási szövetség is támogat, 2021-ben 2 milliárd adag megvásárlását tervezi és egy méltányos elosztást tűzött ki céljául. 92 fejlődő ország és 80 fejlett ország írta alá a szerződést, addig az Európai Unió hétfőn egy 400 millió eurós hozzájárulást jelentett be.

A Covaxnak eddig csak 300 millió adagot sikerült megszereznie az AstraZenecától, mely külön partnerségi megállapodást írt alá az Egyesült Államokkal, Európával, Oroszországgal, Dél-Koreával, Kínával, Latin-Amerikával és Brazíliával, ahol szintén komoly a helyzet.

A Novavax, ami egy amerikai biotechnológiai vállalat, azt állítja, hogy partnerséget alakított ki egy indiai csoporttal, hogy Indiában akár milliárdos tételben állítsanak elő vakcinát. A WHO ideális célja, hogy minden ország lakossága 20%-a oltást kapjon, kezdve a legkiszolgáltatottabb emberektől, független attól, hogy milyen nemzetiségűek. Ebbe a körbe az egészségügyi dolgozók is beletartoznak.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/eszmeletlen-rekord-tobb-mint-253-millioan-kaptak-el-eddig-a-koronavirust/