Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hajóról indítható űrrakéták építésébe kezdett Kína

A SpaceX technológiájára hajazó, óceánon cirkáló anyahajókról indítható modulok kifejlesztését célozta meg a Kínai Nemzeti Űrügynökség (CNSA).

...svg content...CASC
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az előreláthatólag 162,5 méter magas és 40 méter széles rakétaindító hajót úgy tervezik meg, hogy képes legyen elbírni a legnehezebb rakétákat is, miközben tartja a szerkezetet, és még a hullámoknak is ellenállhat.

Az új cirkálót 2022-ben üzemelhetik be elsőként, azt viszont még nem tudni, pontosan melyik időpontra tervezhetik a rajtot. Minden bizonnyal a Hosszú Menetelés–11 hordozórakéta márciusi repülését már erről a platformról startolhatják el, miközben a jövő esztendő derekán esedékes Okos Sárkány rakétát is innen lőhetik ki – írta a Space.com. Soron kívül Kelenföld: szombat hajnaltól menetrend szerint közlekednek a vonatok

Kína már régóta álmodozik egy tengeri űrkikötő ötletén, amit hamarosan a valóságban is realizálhatnak, mégpedig a SpaceX mintájára. Ugyanakkor nem beszélhetünk Elon Muskék közvetlen koppintásáról, mivel egyelőre még nem olyan gépeket alkottak meg, melyek képesek lennének visszaereszkedni a platformra.

Hozzá kell tenni, hogy ez jelentősen változhat, hiszen már nekiláttak egy elfogó robotkar építésének is, ami viszont hasonlíthat a SpaceX egységére, tehát mégsem zárható ki a hasonlóság, bár a technológiát állítólag a kínai mérnökök sokkal kifinomultabbá varázsolhatják.

2021-ben összesen 41 űrmissziót bonyolított le a Kínai Nemzeti Űrügynökség, melynek köszönhetően megdöntötték az egy év alatt Föld körüli pályára állított űrhajók és műholdak világrekordját, amit eddig az Egyesült Államok tartott.