Gond van a Boeing Starlinnerrel, a világűr helyett még a Földön rostokol
Miközben az előzetes tervek szerint a Boeing CST-100 Starliner prototípusának a Nemzetközi Űrállomásról kellene visszatérnie cikkünk írásának pillanatában, valójában még mindig a Földön állomásozik.
A cég hosszú évek megfeszített munkája árán fejlesztette ki a Starlinert, ám a SpaceNews információi szerint az augusztus 3-án esedékes első éles bevetést el kellett napolniuk, mivel problémák adódtak a meghajtórendszerrel.
A mérnökök még mindig nem tudták megfejteni a problémaforrás okát, ezért továbbra is azon dolgoznak, hogy kiderítsék, vajon mi idézhette elő az erőforrás hibás működését, illetve hogyan lehetne ezt orvosolni.
A Starlinerrel egyébként már korábban is előfordultak hasonló meghibásodások, többszöri alkalommal el kellett napolni a tesztrepüléseket például szoftveres és hardveres gondok miatt, legutóbb idén februárban függesztették fel az egyik ilyen ellenőrzést, mert alapvető hibát fedeztek fel a rakéta szerkezetében.
Mindezek ellenére a Boeingnél optimisták, a mérnökök szerint hamarosan kijavíthatják a felmerülő hibákat, és nekiláthatnak a missziónak, aminek valójában már rég véget kellett volna érnie.
A SpaceX-szel ellentétben a Boeing sokkal kacifántosabb úton folytatja a fejlesztéseket, és nem mindig jó irányba haladnak, bár a NASA-val kötött szerződésük értelmében pénzügyileg biztonságban vannak, így akár még évekig is elhúzhatják a küldetéseket.