390,60 Ft
457,35 Ft
60,875 $

Már nem a Real Madrid vezeti a spanyol bajnokságot

A Girona a kiütéses győzelmével átvette a vezetést a LaLigában, de a Real Madrid így sincs rossz helyzetben.

Fotó: EPA/Siu Wu

Hujber Dávid

Egy nagyon érdekes fordulón vagyunk túl a spanyol bajnokságban, aminek ideje alatt a Real Madrid, a Barcelona és a Girona is pályára lépett. Mindhárom meccs sok gólt hozott, és egy pillanatra sem unatkozhattunk alattuk. Továbbra is szoros a bajnokság, bár egyre inkább úgy tűnik, a Girona és a Real Madrid között dől el a legfontosabb kérdés.

A Real Madrid az utolsó helyezett Almeria ellen fordított kétgólos hátrányból, úgy, hogy az utolsó percek előtt még 2-2 volt az állás. Ez a végén akár címet is érhet a Madrid számára, míg a vendégek edzőjét kiállították. Sokan felháborodtak az Almeria elvett gólján, ami egy ideig vitatéma lesz. Soron kívül Beismerte a gyógyszergyártó, hogy vérrögöt okozhat a Covid-oltóanyaga

A Barcelona meccsén még több gól született, összesen hat, amiből négyet vállaltak a katalánok a Betis ellen. Izgalmas volt a mérkőzés, ami szintén a hosszabbításban dőlt el, bár Xavi jövője továbbra is kérdéses, legalábbis a pletykák alapján, mert a vezetőség hivatalosan kiáll az edzője mellett, addig az AS Romától menesztett Mourinhót már Barcelonában látták.

Egy villámgyors mesterhármas döntött

A Girona lépett utoljára pályára vasárnap, tudván azt, hogy a Real Madrid és a Barcelona is begyűjtötte a 3 pontot. A Sevilla volt az ellenfelük, akik idén annyira gyengén teljesítenek, hogy kieshetnek az első osztályból. Jelenleg csak a 17. helyen állnak, hiába tért vissza Sergio Ramos, a Real Madrid legendája.

A 10. percben ugyan ráhozta a frászt a Sevilla a Girona szurkolóira, alig pár percen belül három góllal válaszoltak. A 13. és a 19. perc között Dovbyk triplázott, amivel a valaha volt egyik leggyorsabb mesterhármasát hozta össze. Erre összesen 6 percre volt szüksége, míg a Sevilla totálisan tehetetlen volt ellene.

Az 56. és a 89. percben is született egy találat, amivel 5-1 lett a vége, több mint magabiztosan nyert a Girona, akik ezzel a győzelemmel ismét átvették a vezetést a LaLigában. 52 pontot számolnak jelenleg az 51 pontos Real Madrid előtt, ugyanakkor Ancelotti csapata egy meccsel kevesebbet játszott, akárcsak a 44 pontos Barcelona.