Furcsa objektumot találtak a csillagászok a Tejútrendszer sötét mélyében
Különleges égitestre lettek figyelmesek asztronómusok, amely a Tejútrendszer intergalaktikus területén bukkant fel.
Csupán „Baleset” névre keresztelték azt a kozmikus maradványt, ami minden bizonnyal egy barna törpe után keletkezett az univerzum ezen misztikus szegletében. Ezek az objektumok lényegében apró csillagok, amelyek képtelenek fúziós reakciókra, mivel nincs meg hozzá a kellő tömegük, ám ennek ellenére rendkívül fényesek.
A Caltech kutatócsapata által felfedezett égitest nagyjából 10-13 milliárd éves lehet, azt viszont nem tudták meghatározni, pontosan mely kategóriákba eshet az objektum, így ideiglenesen saját csoportot hoztak létre számára – adta hírül a NASA.
A Baleset mindössze jellegében hasonlít a barna törpékhez, mivel ugyanazzal a homállyal és spektrummal rendelkezik, ám a fény többi hullámhosszán sokkal ragyogóbb, illetve rikítóbb, ami a csillagászokat is meglepte.
Azt sem értik a tudósok, miért lehet ez az égitest egyszerre forró és hűvös, mint ahogyan arra sem tudtak választ találni, miként fordulhat elő, hogy kétszer idősebb a hagyományos értelemben vett barna törpéktől.
Minden bizonnyal a kémiai összetételben keresendő a megoldás, ám ehhez további vizsgálatok szükségesek, így az elkövetkező hónapokban az lesz a kutatók legfőbb feladata, hogy kiderítsék, milyen anyagokból tevődik össze ez az érdekes objektum.