Földönkívüli Elon Muskok révén találkozhatunk először értelmes idegen civilizációkkal
Ha földönkívüliekkel akarjuk felvenni a kapcsolatot, akkor kutatók szerint nem árt, ha idegen Elon Muskok után keresgélünk.
A Tbilisziben található Free University és a Grúz Nemzeti Asztrofizikai Laboratórium fizikusa, Zaza Oszmanov által jegyzett legújabb tanulmány szerint ahelyett, hogy exobolygókat kutatnánk, sokkal precízebb megközelítést kellene alkalmazni a földönkívüliek azonosítása terén.
A szakember úgy gondolja, megvan a fejlettségi szintünk ahhoz, hogy technológiai lábnyomok, úgymint idegen műholdak után kutassunk, és legnagyobb valószínűséggel pont ezek az univerzumbéli szinten parányi szerkezetek jelenthetik a kulcsot ahhoz, hogy felvehessük a kapcsolatot E.T.-vel.
Oszmanov azt feltételezi, hogy a Chilében lévő Nagyon Nagy Űrteleszkóp (VLT) segítségével könnyedén nyomon lehetne követni a szóban forgó jelzéseket, ami korántsem számít elrugaszkodott ötletnek, hiszen a VLT-vel eddig már több mint ezer, 280 fényévre ragyogó csillagot fedeztek fel az asztronómusok.
A fizikus szakember tehát úgy véli, szürke és óriás, mandula szemű idegen Elon Muskok által épített szerkezetek után érdemes végigpásztázni a látható univerzumot, ezáltal nagyobb eséllyel köszönhetünk be a földönkívülieknek.
Hogy végül erre mikor kerülhet sor, nem tudni – ufóhívők szerint már évtizedek óta látogatnak minket Musk-szerű, orbitális aggyal és tudással rendelkező lények, a tudomány jelenlegi álláspontja szerint viszont egyedül leledzünk értelmes létformaként ebben a parányi Naprendszerben.