540 ezer forintos óradíjat ad egy cég
A vállalat szerint sokkal olcsóbb ez a szaktudás, mintha egy egész csapatot alkalmazni kellene.
Fél év alatt 90 000 dollárt (32,4 millió forint), vagyis havonta mintegy 15 000 dollárt (kb. 5,4 millió forint) fizetett ki a Champions of Otherworldly Magic nevű digitális kártyajáték fejlesztője egy mesterséges intelligenciához értő szakembernek, aki az MI segítségével alkotta meg a játékban használható kártyákat. Sőt, a cég azt sem bánja, hogy a megbízott művész havonta csupán 10 órát foglalkozik a projekttel, mert számukra csak az a fontos, hogy elégedettek legyenek a végeredménnyel.
A kártyákon szereplő figurák evolúciója következetes, nincsenek olyan bakik, amiket a mesterséges intelligencia még elkövet (például extra ujjak), emellett pedig a színek és a képi világ is egységes. Ennek az a titka, hogy az MI-vel generáltatott képeket a digitális művész még korrigálja – írja a HVG a PC Gamer cikke alapján. Miles Malec, a Champions TCG társalapítója és vezérigazgatója elmondta, hogy hat hónap alatt 1000 képet készített a cégnek az ismeretlen művész, aki MI ismerete mellett állítólag 15 éves digitális művészeti tapasztalattal rendelkezik.
Bár sokan hitetlenkednek azzal kapcsolatban, hogy megéri-e egy embernek ennyit kifizetni, Malec úgy véli, sokkal több pénzbe és időbe kerülne, ha egy külön művészcsapatot szerződtetne le a cég ugyanerre a feladatra. Egyúttal kiemelte: a vállalat eddig 500 ezer dollárt (kb. 184,4 millió forintot) keresett a digitális kártyák eladásaiból. A cég közlése szerint bárki készíthet hasonlókat, és ha sikerül megütnie a megfelelő szintet az elkészült kártyákkal, akkor asszisztensként felveszik őt a céghez – derül ki a cikkből.
Korábban egyébként arról is beszámoltunk, hogy öt éven belül átmehet az emberi teszteken a mesterséges intelligencia: az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang szerint néhány év múlva már nem lehet megkülönböztetni az MI-t az emberi gondolkodástól. Míg ebben a cikkben arra tértünk ki, hogy elveheti az időjósok munkáját a mesterséges intelligencia, már előrejelzéseket készít. Sőt, a Google által fejlesztett modell akár a természeti katasztrófákat is sikerrel jelezheti.