Új információk Észak-Korea hétfői rakétatesztjéről
Észak-Korea két feltételezett ballisztikus rakétát lőtt ki, ami már a negyedik tesztje volt 2022-ben.
Japán és Dél-Korea állandó tanácskozásra kényszerül Észak-Korea miatt, akik minden eddiginél aktívabbak a rakétatesztjeikkel. A 2022-es évet rakétakilövésekkel kezdték, és már ott tartanak, hogy négy ilyen tesztjük is volt egy hónapon belül.
Mint arról korábban beszámoltunk, a legutóbbi kísérletüket hétfőn hajtották végre. A friss hírek szerint Észak-Korea két feltételezett rövid hatótávolsággal bíró ballisztikus rakétát lőtt ki Phenjan, a főváros egyik repülőteréről.
Erről a dél-koreai hadsereg adott jelentést, hozzátéve, hogy csak ebben a hónapban már négy alkalommal is rakétát/rakétákat küldtek fel a levegőbe az északi szomszédjaik. Japán sem hagyta szó nélkül az észlelt rakétatesztet, és a kormány szerint mindezt úgy jellemezte, hogy veszélyt jelent a térségben fennálló békére, illetve fenyegető veszélyként minősítették azt.
A helyzet szokatlan, mert Észak-Korea korábban nem volt ennyire aktív, most pedig heti rendszerességgel tesztel rakétákat. Ezelőtt pénteken tesztelt rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát, amit vasúti kocsik segítségével engedtek fel – írja a France24
A tesztelés üteme és a kilövőhelyek sokfélesége arra utalhat, hogy Észak-Korea elegendő rakétával rendelkezik ahhoz, hogy ilyen sűrű teszteket hajtson végre, amivel folyamatosan zavart kelt a szomszédaiknál.
Hihetetlen erejű lézeres harcjárműveket helyezhet forgalomba az amerikai hadsereg
Miután 2019-ben megrekedtek a denuklearizációs tárgyalások, Észak-Korea sorozatos rakétakilövéseket végez, és fegyverbemutatókat tart. Az eddigi kép alapján a legújabb rakétákat a rakétavédelem kijátszására tervezték, és arzenáljuk részét képezik az új hiperszonikus rakéták. Ezen rakétákat már képesek nukleáris robbanófejekkel ellátni, amivel adott esetben atomtámadást indíthatnak.
Az Egyesült Államok a helyzetre való tekintettel újabb szankciókat kezdeményezett, melynek részeként felszólította az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy több észak-koreai személy és szervezet kerüljön fel a feketelistára. Emellett felszólította Észak-Koreát, hogy működjenek együtt a tárgyalásokban, és adják fel a nukleáris fegyverarzenáljukat, illetve a ballisztikus rakétáikat.
Észak-Korea erre úgy reagált, hogy megvan a joguk arra, hogy megvédjék magukat, és szerintük az USA ezekkel az új szankciókkal szándékosan csak fokozza a helyzetet. A másik problémát Kína jelenti, akik gazdaságilag és katonai szinten is támogatják Észak-Koreát, legalábbis erről jelentettek a szakértők.
Kína szintén bírálta az amerikaiak új szankcióit, és egyben felszólította az összes érintett felet, hogy körültekintően járjanak el az ügyben, illetve folytassák a párbeszédet a feszültség csökkentésének érdekében.
Peking Oroszországgal közösen azt szorgalmazza, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa enyhítse az Észak-Koreával szembeni szankciókat.