Érkezhetnek az ingyenes koronavírus-oltások
Vannak országok, ahol már most döntést hozhattak arról, hogy a kormányok teljesen átvállalják magukra az koronavírus-oltás költségeit, és azok nem fogják terhelni a lakosokat.
Vannak országok, ahol már most döntést hozhattak arról, hogy a kormányok teljesen átvállalják magukra az koronavírus-oltás költségeit, és azok nem fogják terhelni a lakosokat.
Több ország is a nap 24 órájában dolgozik a különböző vakcinák kifejlesztésén. Nem is oly rég egy nagyon ígéretes orosz kíséreltről számolhattunk be, bár a nyugati tudósok erősen kételkednek abban, amit Moszkva elért.
A harc érezhetően nagy a vakcinákért, és egyre többen kötnek szerződést a különböző gyógyszeripari cégekkel. Nagyobbnál nagyobb adagokról van szó, miközben a WHO a méltányos elosztást részesíti előnyben.
A japán kormány például azt tervezi, hogy tehermentesíti a lakosságát a koronavírus-oltás kapcsán. Japán kormánya pénteken kijelentette, hogy a koronavírus elleni vakcinák lakossági ellátásának költségeit saját maga fogja viselni. A fő céljuk az, hogy a pandémiával szembeni átfogó oltás sikeres legyen.
A kormány azt is közölte, hogy különböző alapokat kíván létrehozni az oltások esetleges mellékhatásainak kompenzálására. A terveket a gazdasági miniszter, Yasutoshi Nishimura közölte, aki fontos szerepet játszik a koronavírus elleni harcban.
Minister Shinzo, Japán leköszönő miniszterelnöke ígéretet tett arra, hogy a kormány 2021 közepéig elegendő oltást biztosít a japán állampolgárok számára, kivétel nélkül. Ez pedig egy olyan ígéret, amit nem biztos, hogy könnyű lesz tartani.
Japán közben megállapodást kötött a WHO-val az igazságos, ,méltányos vakcinaterjesztésről. Az országban eddig több mint 70 000 esetet és 1334 halálesetet regisztráltak. Tekintve a számokat, sok más országhoz képest Japán sokkal jobban vészeli át a koronavírus hullámainak hatását. Számolt be a részletekről a CNA.
Egy hónappal a robbanás után élet jeleire bukkantak a romok alatt Bejrútban