Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,61 Ft
Euró
393,23 Ft
Font
459,88 Ft
Bitcoin
70,117 $

Egy hónappal a robbanás után élet jeleire bukkantak a romok alatt Bejrútban

Libanoni mentőcsapatok csütörtökön egy épület maradványainak takarítása közben meghökkentő módon emberi élet nyomait fedezték fel.

Bejrút, 2020. szeptember 4. Libanoni és chilei mentőalakulatok tagjai túlélők után kutatnak a romok között a libanoni fővárosban 2020. szeptember 4-én, miután életjeleket véltek felfedezni a romok alatt a mentők egy hónappal a hatalmas robbanás után. Augusztus 4-én Bejrútban 2750 tonna, a kikötőben évek óta tárolt ammónium-nitrát röpült a levegőbe. Legkevesebb 191 ember meghalt, mintegy hatezren megsérültek, és százezrek otthona vált lakhatatlanná. MTI/AP/Huszein Malla
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Libanoni mentőcsapatok csütörtökön egy épület maradványainak takarítása közben meghökkentő módon emberi élet nyomait fedezték fel.

A helyi NNA hírügynökség jelentése szerint kora esti órákban a keresőkutyás mentőalakulatok mozgás jeleire lettek figyelmesek a robbanás által legérzékenyebben érintett Gemmajze kerület romjai alatt. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

Az augusztus 4-én történt detonációba majdnem kétszázan haltak bele, rajtuk kívül pedig mintegy 6 ezren sérültek meg, valamint több tízezren váltak ideiglenesen hajléktalanná.

Eddy Bitar, a mentésekben részt vevő munkás a riportereknek elmondta,

„Három lélegző és pulzussal rendelkező embert találhattunk, a hőszenzorok is azt mutatják, van remény arra, hogy még életben vannak.”

Több órányi heves ásás és fúrás után a folyamatokat le kellett állítaniuk, mivel az épületet túlságosan veszélyesnek minősítették, ezért kizárólag kotrógépekkel és darukkal távolíthatják majd el a fennmaradó törmelékeket, amit csak következő reggel hajthatnak végre.

„Komoly veszély leselkedett a csapatra. Tízen voltak a helyszínen, nem kockáztathatjuk meg, hogy bármelyikük is odavesszen a mentés közben.”

magyarázta a keresés vezetője, Michel el-Mur.

A mentőcsapatok nagy része chilei és libanoni önkéntesekből, valamint polgárőrökből áll, a munkálatok irányítását és a biztonság ellenőrzését viszont szakemberek végzik. Bejrút lakosai nem nézték jó szemmel, hogy éppen a mentés kellős közepén abbahagyták a keresést, többen azt skandálták az utcáról, hogy „szégyen”, valamint hogy „nincs lelketek”.