Új módszerrel szabályozható és kezelhető a 2-es típusú cukorbetegség
Néhány óráig tartó mágneses vagy statikus elektromos mezőben való kitettségnek köszönhetően kontrollálni lehet a vércukorszintet anélkül, hogy bármiféle gyógyszert vagy közvetlen orvosi segítséget nyújtanának a diabéteszes pácienseknek.
Néhány óráig tartó mágneses vagy statikus elektromos mezőben való kitettségnek köszönhetően kontrollálni lehet a vércukorszintet anélkül, hogy bármiféle gyógyszert vagy közvetlen orvosi segítséget nyújtanának a diabéteszes pácienseknek.
A Cell tudományos folyóiratban megjelent tanulmányban az Iowai Egyetem kutatói laboratóriumi körülmények között egereken tesztelték az elektromágnesesség pozitív hatásait.
A kutatásból megtudhattuk, hogy az elektromágneses mezők megfelelő egyensúlyba helyezik a májban lévő oxidáns és antioxidáns molekulákat, ezáltal javítható a szervezet inzulinválasza. A szerzők úgy gondolják, ez a reakció azért módosulhat, mert a szóban forgó molekulák lényegében „antennaként” működnek.
A publikáció főszerzői, Sunny Huang és Calvin Carter éppen az egerek agyi reakcióit vizsgálták, amikor észrevették, hogy az elektromágneses tér hatására a 2-es típusú cukorbeteg rágcsálók vércukorszintje normális értékeket mutatott. A véletlen felfedezés még a tudósokat is meglepte, akik később egy speciális készüléket fejlesztettek ki, amivel vezeték nélkül képesek szabályozni a vérben található cukor koncentrációját.
A különleges eszköz a Földön tapasztalható mágneses mező erejének százszorosát képes előállítani. Megfigyelték, hogy a kezelésen átesett 2-es típusú diabéteszes egereknél nemcsak a vércukorszint állt be normális értékekre, hanem az inzulinrezisztencia is mindössze három nap után enyhülésnek indult.
A kutatásnak hála jobban megérthetik, miként reagálnak a biológiai rendszerek az elektromágnesességre. Az ehhez hasonló sugárzások és mezők rendkívül gyakoriak a modern világban, hiszen a telefontól kezdve a rádión át a GPS-rendszerekig és a vezeték nélküli internethálózatokig szinte mindenhol ezt a technológiát használják.
Huang és társai bebizonyították, hogy az elektromágneses mezők a májban lévő szuperoxid molekulákkal is kölcsönhatásba léptek, amelynek következtében megemelkedett az antioxidánsok termelődése, ezáltal az inzulin effektivitása szintén pozitív irányba változott.
A kutatók egereken kívül emberi májszöveteken is megvizsgálták a módszert – összesen hat óráig helyezték őket erős elektromágneses térbe egy speciális inzulin-helyettesítő biomarker alkalmazásával. Rájöttek, hogy ugyanolyan antidiabetikus hatás érhető el embereknél is, mint a rágcsálóknál, ezért a jövőben humán klinikai teszteken kísérelhetik meg az eljárás ellenőrzését.