Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Üzent a drogügyi kormánybiztos: a Kétfarkú Kutya Párt most tüntetett utoljára a marihuána legalizálásáért

Üzent a drogügyi kormánybiztos: a Kétfarkú Kutya Párt most tüntetett utoljára a marihuána legalizálásáért

Üzent a drogügyi kormánybiztos: a Kétfarkú Kutya Párt most tüntetett utoljára a marihuána legalizálásáért
Fotó: Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) társelnöke, a XII. kerület polgármestere, az MKKP-frakció vezetõje és Döme Zsuzsanna, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselõje, a párt társelnöke, IX. kerületi alpolgármester a Fõvárosi Közgyûlés ülésén a Városháza dísztermében 2024. november 27-én. MTI/Hegedüs Róbert

A kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos határozottan reagált a Kétfarkú Kutya Párt újabb akciója kapcsán.

A rendőrség megkettőzött erővel küzd a kábítószer-kereskedőkkel, a dílerekkel szemben. Orbán Viktor miniszterelnök drogmentes Magyarországot szeretne, ami miatt napi szinten hajtanak végre igen komoly akciókat, elfogásokat a rendőrök.

Minden erőforrást megkapnak ehhez, miközben a Kétfarkú Kutya Párt a marihuána legalizálásáért tüntet, ami nem éppen jó üzent, legyen szó bármilyen generációról, társadalmi rétegről. Ezt követően érthető Horváth László üzenete, aki ennek az egésznek most megálljt int.

Arcátlan provokáció a húsvétvasárnapi marihuána-tüntetés, de ez volt az utolsó – írta Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos a Facebook-oldalán vasárnap. „Marihuána-tüntetés húsvét vasárnapján! Döbbenetes és arcátlan provokáció: de ez volt az utolsó! A kereszténység ma ünnepli Jézus Krisztus feltámadását, húsvéti diadalát a bűn és a halál felett. Idén húsvétvasárnapra esik a 420, azaz április 20., ami valamilyen zavaros teória alapján a marihuána nevű kábítószer napja is” – fogalmazott a kormánybiztos, hozzátéve: a Magyar Kétfarkú Kutya Párt ezért vasárnap a marihuána legalizálásáért szervez rendezvényt Budapesten.

„Igen, ők azok a politikai párt, akik pár napja is nyilvánosan kábítószer-fogyasztásra buzdítottak tömegeket. Ott tart a magyar „diktatúra”, hogy egy most is illegális kábítószerfajta legális használatáért egy politikai párt tömegrendezvényt tarthat Magyarországon a kereszténység egyik legnagyobb ünnepén. Nekik semmi sem szent, ma sem” – fűzte hozzá Horváth László.

Ez nem véleményszabadság, hanem visszaélés a demokratikus lehetőségekkel: a bűn és a provokáció áll szemben a hittel és a józan ésszel. Ezzel a rendezvénnyel ugyanaz a baj, mint a kábítószerrel: ha megtehetik, akkor mindig túltolják. A bódulatuk következményeit pedig a toleráns többség viseli – írta.

„Ez pedig nincs rendben. Ez volt az utolsó” – szögezte le a kormánybiztos.

Liner/MTI