Több mint váratlan helyszínen tűnhet fel Donald Trump
Az Egyesült Államok és Kína kapcsolata mélypontra zuhant Joe Biden kormányzása alatt, amin Donald Trump sokat javítana.
Az Egyesült Államok elnöke privát meghívót küldött Kína elnökének a hétfői elnöki beiktatásra, de Hszi Csin-ping nem lesz jelen a ceremónián. Máskülönben az egy jó lehetőség lett volna arra, hogy Trump és Kína első embere személyesen tárgyaljanak egymással az USA-ban, miután lenne miről, gazdasági szinten különösen.
Kína így is képviselteti magát a beiktatáson, ugyanis a kínai állami hírügynökségek bejelentették, hogy Han Cseng alelnök ott lesz Trump beiktatásán, miután Peking készen áll arra, hogy megerősítsék a két ország közötti együttműködést, még akkor is, ha számos kérdésben nem értenek egyet egymással.
A Reuters azt írja, Trump olyannyira komolyan gondolja a Kínával való tárgyalást, együttműködést, hogy közölte a tanácsadóival, hivatalba lépése után az ázsiai országba akar utazni. Erről először a Wall Street Journal jelentett a megbeszéléseket ismerő személyekre hivatkozva.
A jelentés szerint Trump kifejezte azon érdeklődését, hogy hivatalba lépésének első 100 napja alatt Kínába utazzon, ahol a kínai elnökkel tárgyalna. Ha pedig Donald Trump egy ilyen utazásra szánja el magát, az nemcsak komoly diplomáciai gesztus Kína felé, hanem egyúttal egyértelmű szándék is arra vonatkozólag, hogy változtassanak a kapcsolatukon.
Trump egy rendkívül intenzív időszak előtt áll, többek között a TikTok-helyzetet is meg akarja oldani az államokban. Vasárnap a világhírű alkalmazás elérhetetlenné vált az Egyesült Államokban, ami példátlan, és sok millió embert érint.