Egy bolíviai aranybányában következett be a robbanás, ami miatt többek életüket vesztették, nem lehetett rajtuk segíteni.
A bolíviai aranybánya területén bekövetkezett robbanás miatt hat ember vesztette életét. A detonáció még csütörtökön történt az ország közigazgatási fővárosától, La Paztól körülbelül 150 kilométerre északnyugatra.
Úgy tudni, hogy a halottak mellett eltűnt személyek is vannak, így lehetséges, tovább fog nőni az áldozatok száma. A robbanás akkora erővel bírt, hogy több ház megrongálódott, illetve Sorata városa áramellátás nélkül maradt.
A jelentések szerint a bányászkollektíva egy másik csoporttal feszült össze az aranyért, amikor a dinamit felrobbanása tragédiához vezetett. Gépeket és egy dízeltartályt robbantottak fel a dinamit segítségével, ez vezetett a tragédiához.
Rengeteg aranybánya jött létre
Ezek a bizonyos kollektívák Bolíviában az állami és magánvállalkozások alternatívájaként jöttek létre. A kritikusok azzal vádolják a nagyvállalatokat, hogy instabil foglalkoztatást biztosítanak az alacsony jövedelemmel bíró munkásoknak, miután erősen függ a munkájuk a piac ingadozásától.
NE HAGYD KI
A gazdasági válságok miatt egyre több ilyen kollektíva jött létre. Ebből a szempontból 1985 egy erős év volt, amikor a nemzetközi ásványárak csökkenni kezdtek, míg az állami tulajdonú Corporación Minera de Bolivia (COMIBOL) bányavállalat átmenetileg bezárt. Emiatt több tízezer bolíviai bányász maradt állás nélkül, ami új helyzetet teremtett. Az Al Jazeera megemlíti, mihelyst privatizálták a bányákat, a kollektívák lehetőséget biztosítottak a bányászok önszerveződésére.
Becslések szerint az aranybányász kollektívák száma ma körülbelül 1600-ra tehető. A szövetkezeti rendszer kritikusai azonban arra figyelmeztetnek, hogy kevés a biztosíték a munkavállalók számára, akik a kitermelési folyamat során mérgező körülményeknek vannak kitéve.