Digitális pénztárcaként működő okosgyűrűt fejlesztettek ki
Az egyik japán technológiai cég egy speciális okosgyűrűt alkotott meg, amit kulcsként és fizetésre egyaránt használni lehet.
A Bloomberg cikkéből kiderült, rengeteg vállalat próbálkozik évek óta hordozható fizetési eszközök kifejlesztésén, az okosórákon kívül azonban más kompakt módszer nem nagyon terjed el a piacon.
Az MTG nevű japán techcég egy olyan okosgyűrűvel állt elő, ami kulcsként és digitális pénztárcaként is funkcionál.
A gyűrűt egy műanyag kártyához hasonlóan a POS-terminál fölé helyezve, érintésmentesen lehet használni, így hozzájárulhat a manapság elengedhetetlen biztonságos fizetés lebonyolításához.
Az Evering névre keresztelt kütyü cirkóniából készült, amelyet az ékszerészek főként a sokkal értékesebb gyémánt helyettesítő drágaköveként alkalmaznak, ezért nem lesz olcsó mulatság egy ilyen okoseszközt beszerezni.
A vállalat megállapodást kötött a Visával, melynek értelmében összesen 3 ezer gyűrűt fognak piacra dobni Japánban, a tömeggyártásra azonban addig várni kell, amíg ki nem találnak egy sokkal olcsóbb előállítási módot.
A koronavírus-járvány apropóján az Amazon tenyérolvasós, pénztár nélküli boltokat nyitott az Egyesült Államokban, míg Kínában arcleolvasós azonosítással és fizetéssel próbálkoznak, miközben Japánban is tesztelik a kasszamentes boltokat.