455,45 Ft
57,077 $

Itt az újabb meglepetés, kikapott a Debrecen az MTK-tól

A remek formában játszó Debrecen váratlanul megtorpant, odahaza kaptak ki az MTK ellen, amire nem volt túl sok esély.

Fotó: Dzsudzsák Balázs, a Debrecen játékosa a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Debreceni VSC - Ferencvárosi TC mérkőzés végén a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. február 28-án. Debreceni VSC-Ferencvárosi TC tizenegyesekkel 3-5. MTI/Czeglédi Zsolt

Szabó Kata

Úgy látszik, ez a meglepetések fordulója, és sorra kapnak ki a jó formában lévő csapatok. Ugyan a Mezőkövesd nincs formában, arra sem lehetett igazán számítani, hogy ekkora pofonba futnak bele a Videoton ellen Fehérváron, márpedig megtörtént.

Azelőtt pedig az Újpest szenvedett súlyos vereséget hazai pályán a ZTE ellen, ami egyenesen sokkolta a szurkolókat. Sokat nem kellett várnunk az újabb meglepetésre, ugyanis az MTK legyőzte a DVSC-t, ráadásul Debrecenben, ami még édesebbé teszi számukra a győzelmet az NB1-ben. Soron kívül Térképen a fővárosi patkányhelyzet

A 16. percben szerezte meg a vezetést az MTK Kosznovszky találatával, majd az 50. percben Artúr megduplázta az előnyt. Ugyan Bárány pár perccel később szépített, ez már többre nem volt elég, hiába tartott még jó pár percig a játék, beleértve a hosszabbítást is. A DVSC ott lehetett volna a Videoton közelében, de így lehetséges, hogy elveszítik a dobogót, jelenleg 7 pont a hátrányuk, ami jelentős.

Az MTK viszont sokat profitált ebből, az 5. helyen állnak, és máris ugyanannyi pontjuk van, mint a DVSC-nek. Vasárnap lesz a nagy rangadó a Ferencváros és a Paks között, amire sokan kíváncsiak, gyakorlatilag eldőlhet a bajnoki cím sorsa, és a Fradinak ez egy komoly ziccer.