Könnyebbé válhat a bitcoin bányászata a kínai szankciók miatt
Habár korábban úgy tűnt, hogy éppen a kínai szigorítások vethetnek véget a kriptovaluták előretörésének, minden bizonnyal az ellenkező hatás következhetett be a virtuális fizetőeszközök piacán.
A vízenergiában rendkívül gazdag Szecsuan tartomány hatóságai a felső vezetés parancsára leállították a régióban működő összes bitcoinfarmot, egyes források szerint a térségben funkcionáló bányák mintegy 90 százaléka bezárásra került, ami a globális termelés 65-75 százalékát teszi ki.
A bitcoinhálózat teljes hashrate-je, vagyis a feldolgozási teljesítménye meredeken csökkent a kínai szankciók után: míg az elmúlt egy hónapban 180,7 millió másodpercenkénti terahasht mértek, addig szerdára ez az érték 116,2 millióra csökkent.
A Portfolio hírportál jelentéséből kiderült, ahogy egyre több hashrate esik le a hálózatról, a nehézség lefelé fog változni, és a hálózaton aktívan maradó hashrate többet kap a bányászati jutalmak arányos részéért, így a bányászok részesedése a hálózatból nőni fog, ami ismét jövedelmezővé teheti a tevékenységet.
A bitcoin network difficulty nevű relatív mérőszáma a májusi 25 billió feletti csúcsról múlt héten 19,9 billióra esett vissza, ám a bányászati nehézséget kéthetente módosítják, így előfordulhat némi időbeli késés az adatokban.
A bitcoin bányászok profitját meghatározó másik nagy tényező azonban a bitcoin ára, amely az elmúlt hónapokban gyakorlatilag lefeleződött a korábbi rekordárfolyamhoz képest. Ma az árfolyam 1,9 százalékos mínuszban van, míg idén 12,6 százalékot emelkedett – írta a lap.