Bemutatta a Virgin a Hyperloop szuperszonikus kapszulák működési tervét
A technológia tökéletes működéséhez vákuummal megtöltött csőrendszerre van szükség, amelyben hangsebességgel lehet utazni – a Hyperloop fejlesztői megmutatták, hogyan is képzelik el a jövő tömegközlekedését.
A Virgin Hyperloop fejlesztésével foglalkozó csapata nemrég komoly sikereket ért el, ugyanis az első tesztutazások során 172 km/h-ás sebességet sikerült elérniük az egyik kapszulájukkal. A cég kitűzött céljai között szerepel, hogy a Nevadában felállított tesztbázison a mágneses levitációval működtetett utazófülkéket egyszer 1 200 km/h-ára gyorsítsák fel.
Az újonnan közzétett videóban azt láthatjuk, miként képzeli el a vállalat a futurisztikus Hyperloop állomásokat. A metrószerű megállók egyetlen hálózatként fonódnak össze, a kapszulák pedig szuperszonikus sebességekkel szállítják el a bennük tartózkodó utasokat, akik mindeközben kényelmesen pihennek.
A kapszulák vezeték nélküli mobiltöltőkkel, valamint mesterségesen kialakított tetőablakokkal vannak ellátva, amelyek imitálják a természetes fényeket, illetve folyamatosan értesítik az utasokat, éppen milyen gyorsasággal közlekedik a szállítóegység.
A szerkezetbe összesen 28 vendég fér el, utazás közben pedig egyetlen köztes megállóban sem kell vesztegelni, hiszen közvetlenül a kijelölt cél felé szállítja őket a Hyperloop.
A cég elmondása szerint a jegyárak elfogadhatóak lesznek, elképzeléseik alapján a hagyományos tömegközlekedési eszközöket válthatják majd fel a kapszulákkal.
Jay Walder, a Virgin Hyperloop vezérigazgatója hozzátette, rendkívül egyszerű a képlet: ha nem lesz pénztárcabarát a módszer, akkor az emberek nem fogják használni, ezért arra törekednek majd, hogy mindenki számára elérhető megoldás legyen a fejlesztés alatt álló utasszállító hálózat.