361,59 Ft
389,35 Ft
453,65 Ft
63,516 $

Ezekkel a gólokkal ütötte ki a Leverkusen a Bayern Münchent, Xabi Alonso varázsolt (videó)

A Bayern München nagyon fogadkozott a Bayer Leverkusen elleni rangadó előtt, de még csak gólt sem szereztek a nagy rivális ellen.

Fotó: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Két nagy bajnoki rangadót is rendeztek a futballban, és a sors furcsa fintora, hogy mindkét meccs nagyobb különbséggel ért véget, miközben a vesztes csapat még csak szépíteni sem tudott. A Real Madrid a Bernabeuban intézte el a Gironát, akik 4-0-val mehettek haza, és csak a kihagyott büntetőnek köszönhették, hogy nem 5-0 lett a vége.

Németországban, a Bundesligában szintén szoros volt a bajnokság a nagy rangadó előtt, amit a Leverkusen veretlenül várt. Xabi Alonso, aki a hírek szerint a Liverpool következő edzője lehet Klopp nyári távozásával, egy rettentően erős csapatot rakott össze Leverkusenben, és ez most is látszott a Bayern ellen. Soron kívül Jakab Péter pártja már biztosan nem indulhat az EP-választáson

Tuchelt világklasszis szintű edzőnek tartják, és papíron a kerete is erősebb a Münchennek, ám ebből nem sok köszönt vissza szombaton. A bajorok nagyon rossz napot fogtak ki, és a szurkolóik egyetlen egy gólt sem láthattak tőlük. Ezek után már egy döntetlennek is örültek volna, viszont ehelyett meglógott a Leverkusen.

Már a 18. percben hátrányba került a rekordbajnok, de akkor még mindig volt esély a fordításra. Erre tettek rá egy lapáttal a hazaiak az 50. percben, ami felért egy sokkal a vendégeknek, akik nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Tuchel igyekezett belenyúlni a meccsbe, és úgy alakítani a taktikát, hogy az hatásos legyen, ám hiába.

Sőt, a hosszabbításban még egy harmadik gólt is szerzett a Leverkusen, amivel kvázi kiütötték a Bayernt. Ugyan ez az 5 pontos különbség nem a világ vége, ezen a szinten lehetséges, hogy a Leverkusen eldöntötte a cím sorsát, és egyedüliként a mezőnyből még mindig nem kaptak ki, ami szintén bravúros.

Kikapott a Barcelona, amivel már most bajnok a Real Madrid

A Barcelona hiába vezetett két alkalommal is a Girona ellen, végül kikaptak, így a Real Madrid már most bajnoknak mondhatja magát.