389,55 Ft
455,16 Ft
59,366 $

Kiütötte a Real Madrid a Gironát, Bellingham megsérült

Ugyan Bellingham két gólt is szerzett a rivális Girona ellen a Bernabeuban, bokasérülés miatt idő előtt kellett hagynia a pályát.

Fotó: EPA/Kiko Huesca

A Real Madrid és a Girona rangadója előtt minimális volt a különbség a két csapat között, de ez már a múlté. A korábban csak egy vereséget szenvedett Girona kikapott a Real Madridtól, ami könnyen lehet, hogy a bajnoki címükbe fog kerülni, de még így is jó esélyük van arra, hogy odaérjenek a Bajnokok Ligája indulást érő második, harmadik, vagy negyedik helyre.

Ennek most kevésbé tudnak örülni, hiszen egy igen csúnya pofonba futottak bele a Bernabeuban a madridiak ellen. Nem volt benne igazán a pakliban ez a nagyarányú győzelem, már csak amiatt sem, mert a Girona eddig kiválóan teljesített. Nagyon hamar, már a 6. percben hátrányba kerültek, köszönhetően. V. Junior klasszis góljának. Soron kívül Repülő Suzukit kaptak lencsevégre Kőbányán – ezért kell körültekintően előzni (videó)

Óriási távoli bombával köszönt be a brazil klasszis, aki a 35. percben legalább egy ennyire látványos külsős passzal hívta fel magára a figyelmet, amit Bellingham váltott gólra. Ezzel máris 2-0 volt az állás, és úgy tűnt, minden eldőlt. Végérvényesen az 54. percben szálltak el az esélyek a vendégek számára, amikor Bellingham duplázott.

Bellingham sérülése aggasztó

Nem lehet felhőtlenül boldog a gólkirályi címre hajtó angol, mert pár perccel a második gólja után lecserélték a bokasérülése miatt. Egyelőre nem tudni, mennyire súlyos a helyzet, ott lehet-e a következő mérkőzésen. Díaz vette át a helyét, majd Joselu és Modric is pályára lépett a rendes játékidő utolsó 20 percében.

Rodrygo sem akart lemaradni, és a 61. percben 4-0-ra módosította az állást, ami felért egy újabb kemény gyomrossal a Gironának. Semmit nem tudtak mutatni a korábbi formájukból, mert a Real Madrid nem engedte, bár a végén ők is hibáztak, amikor Joselu kihagyta a büntetőt. A győzelmükkel már 61 pontosak, addig a Girona 56 ponttal várja a folytatást a LaLigában.

Ha a Barcelona hozza a következő meccsét, azzal 3 pontra megközelíti a Gironát, így a második hely még biztosan elérhető lehet a katalánoknak. Az Atletico Madrid a 4. helyen viszont csak 48 pontot gyűjtött eddig, amivel reálisan nézve, nem lehet harcban a címért, és a BL-indulás is neccessé válhat a 45 pontos Bilbao miatt.