Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az USA felvette a versenyt Kínával a hiperszonikus rakéták fejlesztésében

Az amerikai hadsereg már kiválasztotta első egységét, mely használhatja majd az USA első hiperszonikus rakétáit, mely lépéssel most beérték legnagyobb riválisukat, Kínát.

...svg content...Flickr/SandiaLabs
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az egyelőre meg nem nevezett katonai egység hamarosan megkapja az új fegyverek kezeléséhez szükséges felszerelést, L. Neil Thurgood altábornagy, a gyorsreagálású katonai egységek vezetője pedig elmondta, az egységet szeptemberre teljes felszereléssel látják majd el, magát a fegyvert viszont egyelőre nem veszik birtokba, mivel még fejlesztés alatt áll.

Az altábornagy arról is beszélt, hogy a fegyverek nagy valószínűséggel jelentős mértékben fogják befolyásolni a jövőbeli hadviselést, éppen ezért a Pentagon kiemelt fontosságú prioritásként kezeli azokat. A rakéták akár 5 Mach, vagy még ennél is nagyobb sebességgel is képesek haladni, mely körülbelül ötszöröse a hangsebességnek. Soron kívül Vonatgázolás történt a hóesésben Kecskemétnél

Ez azt jelenti, hogy egy hiperszonikus fegyver másodpercenként megközelítőleg 1,6 kilométert tesz meg, továbbá elképesztő sebessége valamint sík pályája és manőverezési képessége miatt a rakétát sokkal nehezebb detektálni. Mindenesetre, az USA ezzel még a fejlesztéssel is elmaradni látszik legfőbb riválisaitól, Kínától vagy éppen Oroszországtól.

Peking már a DF-17 elnevezésű, legújabb technológiával készült hiperszonikus rakétával büszkélkedhet, mely a szakértők szerint képes lenne csapást mérni a régió amerikai támaszpontjaira. Oroszország 2019 decemberében hozta nyilvánosságra Avangard névre keresztelt rakétáit, Putyin pedig azt állította, az új fegyver akár a hangsebesség hússzorosával is képes haladni, éppen úgy, mint egy meteorit.

A Daily Express azt írja, az amerikai haditengerészet és a légierő jelenleg is fejleszti saját, hiperszonikus rakétáját, a haditengerészet pedig azt reméli, 2023-ig befejezik a hajóról indítható fegyverük fejlesztését, melyet 2024-ben egy tengeralattjáró által indítható rakéta fog követni.

Hóhelyzet Magyarországon: egyre több a baleset és a fennakadás

Egyre nagyobb gondot okoz a havazás az országban, sorra jelentik be a különböző baleseteket.

Máv: meghibásodott a jegyértékesítési rendszer

A jegyértékesítési rendszer meghibásodása miatt az Elvira jegyváltási felületén, illetve a MÁV mobilalkalmazásában nem működik a jegyvásárlás.