Az első napon viszonylag kevesen akarták az oltást, de azóta fordult a kocka
Ugyanakkor még mindig sokat kell tenni azért, hogy a lakosság is minél szélesebb körben elfogadja az oltást, és ennek megfelelően kialakuljon a védelem.
Ugyanakkor még mindig sokat kell tenni azért, hogy a magyar lakosság is minél szélesebb körben elfogadja az oltást, és ennek megfelelően kialakuljon a védelem.
December 26. délutánja óta folyamatosan oltják az egészségügyi dolgozókat a koronavírus elleni vakcinákkal – mondta a Semmelweis Egyetem rektora az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Merkely Béla elmondta: csak a Semmelweis Egyetemen már csaknem 2 ezer embert oltottak be. Kiemelte: első nap viszonylag kevesen akartak oltást. Azóta viszont, ahogy egyre többen megkapták az oltást és semmilyen mellékhatást nem észleltek, egyre többen jelentkeznek.
A Semmelweis Egyetemen az orvosok mintegy 95 százaléka elfogadja az oltást és a szakdolgozók nagy része is szeretné beoltatni magát – mondta a rektor. Ugyanakkor megjegyezte: sokat kell még tenni, hogy a lakosság is minél szélesebb körben elfogadja az oltást és kialakulhasson a nyájimmunitás. Merkely Béla kiemelte: az oltás nemcsak az esetleges megbetegedés elkerülését segíti, hanem szinte száz százalékos védelmet jelent a szövődményes megbetegedés megelőzése szempontjából is.
Zacher Gábor: „Csak hét kiskorú? Tavaly sokkal többen kötöttek ki a detoxban”
A Semmelweis Egyetem rektora szólt arról is, érzik, hogy a koronavírus-járvány hatására felértékelődött az orvosi hivatás és az egészségügyi dolgozók mindennapi munkája, így megnőtt a fiatalok, a most érettségizők érdeklődése az orvosi és egészségtudományi képzések iránt. Ezért minden érdeklődőt várnak a Semmelweis Egyetem január 15-én és 16-án online tartandó nyílt napjára.