Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az egész univerzum egy rejtélyes mesterséges intelligencia előre megírt algoritmusa lehet

A Microsoftnál dolgozó elméleti fizikusok szerint egy öntanuló világegyetemben élünk, amely valójában egy hatalmas komputeres szimulációként képzelhető el.

...svg content...Unsplash
Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A The Next Web magazin szúrta ki azt a tanulmányt, amelyet „Autodidakta univerzum” címmel jelentettek meg nemrég a redmondi techóriás kutatói, melyben arról írtak, hogy egy állandó tanulási rendszerrel ellátott algoritmusról van szó, amikor világűrről beszélünk.

Feltételezéseik szerint mi, emberek csupán egy szimulációt érzékelünk, miközben a körülöttünk lévő tér és idő igazából nem más, mint az univerzum fizikai törvényeinek és struktúráinak előre megírt változata, amit az algoritmusok úgy változtatnak meg, ahogyan éppen a mesterséges intelligencia azt megítéli. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

A Vitaly Vanchurin fizikus által fémjelzett kutatásból kiderült az is, hogy az autodidakta rendszer segítségével minimalizálhatóak a véletlenszerűségek, azonban még ennek ellenére is több esemény megmagyarázhatatlan végkimenetellel zárulhat.

Mit is jelent ez az egész? Nos, az egyik biztos dolog, hogy a fizika törvényei az egész univerzumban érvényesek, bár rengeteg olyan fenomén létezik, amire talán emberi ésszel sosem fogunk tudni magyarázatot találni, így ezek a törvényszerűségek állandó mozgásban lesznek.

Mindezekből kifolyólag az sem elképzelhetetlen, hogy a fizika törvényei a múltban teljesen másként működtek, mint a jelenben, a jövőben pedig további eltérésekre számíthatunk, amelyeket lehetetlen előrejósolni.

„Az emberiség közösségi struktúrájában felbukkanó mémek alapján láthatjuk, hogy túlélési mechanizmusok jöttek létre, melyeket a gazdasági hálózat hatásai dominálnak” – olvasható a tanulmány konklúziójában.

Google kereső: ezt nehogy beírja, ellophatják minden adatát

Meglepő módon próbálnak a hackerek hozzáférni a Google keresőt használók személyes adataihoz.

Kutatás bizonyítja, meglepő hatása lehet a rendszeres tojásfogyasztásnak

Bár ebben az állati élelmiszerben sok a koleszterin, a kutatók úgy vélik, egyáltalán nem egészségtelen, sőt: rendszeres fogyasztásának kifejezetten jó hatása lehet egy új tanulmány szerint.

Mit együnk és mit ne, ha elkerülnénk az őszi betegségeket? Ezt mondja a szakértő

Egy dietetikus elárulta, melyek azok az élelmiszerek, amelyeket érdemes előnyben részesíteni vagy elkerülni, ha a cél az, hogy ősszel és télen is csúcsformában legyen az immunrendszerünk.