60,948 $

Nem tudta legyőzni a Tottenham-et az Arsenal, fontos pontokat vesztettek

Vasárnap rendezték meg a hatalmas londoni derbit az Arsenal és a Tottenham között, melynek komoly tétje volt.

Fotó: EPA/TOLGA AKMEN

Miután a Manchester City emberhátrányban is képes volt nyerni, és továbbra is 100%-os mérleggel vezetik a bajnokságot, a Liverpoolon, illetve a londoniakon is ott volt a nyomás, kezdve a West Ham Uniteddel.

A Tottenham és az Arsenal is 13 ponttal a neve mellett várta a nagy rangadót, miután a Manchester United feljött 9 pontra, így emiatt sem volt mellékes, hogy milyen eredmény születik, hiszen hosszú távon valószínűleg a Vörös Ördögök ott lesznek a tűz közelében. Soron kívül 300-ra emelkedett az afganisztáni áradások halálos áldozatainak száma

A vártnak megfelelően nem repkedtek ide-oda a gólok, az elsőre 26 percet kellett várnunk, ami ráadásul öngól volt Romero révén. Az Arsenal sokáig nem örülhetett, mivel Heung-min a 42. percben egyenlített, és 1-1-es döntetlennek mentek le a 15 perces szünetre.

A második félidő elején két nagyon gyors gólt láthattak a nézők. Saka ugyan büntetőből megint eredményes volt, még ki sem örömködhették magukat, Heung-min ezúttal is ki tudott egyenlíteni a Tottenham-nek.

A folytatásban már nem tudtak mit kezdeni egymással a felek, maradt a 2-2-es döntetlen, aminek a Liverpool és a Manchester City örült a legjobban. A Tottenham a 4., az Arsenal az 5. 14-14 ponttal, így jelenleg 4 pontos hátrányban vannak az éllovas City-hez képest.

Átvette a vezetést a Manchester City, az Arsenal már csak a második

36 mérkőzés után a Manchester City vezeti az angol bajnokságot 2 ponttal az Arsenal előtt, akiknek fel van adva a lecke.